كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
گذری و نظری بر زخم های فرهنگی ما ایرانیان

گذری و نظری بر زخم های فرهنگی ما ایرانیان

نویسنده: سعید ارجائی
ناشر: پازینه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 272
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : نو ؛ مهر دارد

 

مروری بر کتاب 

فرهنگ سترگ و ریشه‌دار مشرق‌زمین در مقایسه با فرهنگ پر زرق و برق، اما ظاهری غرب، از زیبایی عمیق‌تری برخوردار است و فرهنگ ایران‌زمین نیز دارای شکوه فراوان است. اما لازم به ذکر است که لازمۀ هر بهبود، ارتقا و پیشرفتی، خودارزیابی است و خودارزیابی مستلزم صداقت با خویشتن است.

هیچ انسانی یا ملتی راه رشد و شکوفایی را نپیمود، مگر آن که ابتدا خود را در آینۀ صدق دید. بنابراین راهی نیست جز آن که به طور جد و بی‌هیچ اغماض و خودفریبی مشکلات فرهنگی خود را نقادی کنیم و به اصلاح آن بپردازیم. به گمان نویسنده درکتاب حاضر، ریشۀ بسیاری از معضلات و مصائب اجتماعی و اقتصادی ما در همین تاریکی‌های فرهنگی قرار دارد.

وجود عناصر مخرب در بدنۀ فرهنگی یک کشور، هم‌چون حوزه‌ای است که در یک چرخۀ منفی، ضمن آن که عناصر مخرب دیگری را زایش می‌کند، به طور متصل، باعث خوردگی و پوسیدگی بیشتر فرهنگی خواهد شد. در این نوشتار سعی شده است تا به ریشه‌ای‌ترین و مهم‌ترین زخم‌های فرهنگی پرداخته شود. 

فهرست

ضعف در مشارکت‌پذیری و کار گروهی
بی‌اعتمادی و یاس
ترجیح منافع فردی بر منابع ملی
مقصریابی و نه حل مشکلات

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

گذری و نظری بر زخم های فرهنگی ما ایرانیان

  • ناشر: پازینه
  • کد کتاب: 115059 - 42/6
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال
  • 270,000ریال

برچسب ها: سعید ارجائی, تاریخ فرهنگ ایران, جامعه شناسی ایران, جامعه شناسی فرهنگی, مقالات اجتماعی, کتاب گذری و نظری بر زخم های فرهنگی ما ایرانیان