كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
گدا

گدا

نویسنده: نجیب محفوظ
مترجم: محمد دهقانی
ناشر: نیلوفر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 175
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 1

کیفیت : نو ؛ صفحه اول تاریخ خورده است

 

مروری بر کتاب

... ابرهای سپید درآسمان آبی شناورند ؛ بر سبزه زاری سایه افکنده اند که زمین را سراسر پوشانده است و گاوهایی که می چرند و از چشمانشان ، آرامشی ژرف می تراود . . . و در پایین ، کودکی که سوار بر اسبی چوبین به افق می نگرد و در چشمانش شبه لبخندی مبهم دیده می شود . . . هیچ کس جز او در اتاق انتظار نیست .
ده روز پیش از پزشک وقت گرفته و اکنون زمان دیدار نزدیک است . روزنامه ها و مجله ها روی میز در میان اتاق پراکنده اند . تصویر زنی متهم به ربودن کودکان از لبه ی میز آویزان است و باز به تصویر سبزه زار ، به کودک و گاوها و افق خیره شد ...

این کتاب رمانی است در 19 فصل از نویسندهی معروف عرب و برنده ی جایزهی نوبل 1988. مترجم در یادداشتی در مورد این رمان توضیح میدهد:
گدا شرح مختصری از مصیبت روشنفکران جهان سوم است. روشنفکرانی که در جوانی پرشور و آرمان خواهاند، در میانسالی نومید و محافظه کار میشوند، وـ اگر زنده بمانند ـ در پیری گرفتار عذاب وجدان میشوند و به حکمت و عرفان روی می آورند.
دا تعرض درونی روشنفکری را نشان میدهد که آرمان های دوره ی جوانی اش را به دیده تمسخر می نگرد و در عین حال از زندگی بظاهر آسوده و بی دغدغه ی خود دلزده و بیزار است. این بیزاری که با عذاب وجدان همراه است او را گرفتار ماجراهایی میکند که به انحطاط اخلاقی و اضمحلال روحی و روانی او می انجامد.


جوایزی که این کتاب برنده شده است

برنده جایزه نوبل 1988

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

گدا

  • ناشر: نیلوفر
  • کد کتاب: 116830 - 110/5
  • موجودی: در انبار
  • 120,000ریال
  • 93,000ریال

برچسب ها: نجیب محفوظ, محمد دهقانی, داستان های لبنانی, داستان های عربی, کتاب گدا