دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

گاندی و ریشه‌های فلسفی عدم خشونت

گاندی و ریشه‌های فلسفی عدم خشونت
درحال حاضر موجود نمی باشد
گاندی و ریشه‌های فلسفی عدم خشونت
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 157510 - 59/3
  • وزن: 0.50kg
0 ریال

گاندی و ریشه‌های فلسفی عدم خشونت

نویسنده: رامین جهانبگلو
مترجم: هادی اسماعیل زاده
ناشر: نشر نی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 196
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 _ 1382 - دوره چاپ: 4 _ 2

 

مروری بر کتاب 

اثر حاضر به تبیین و بررسی اندیشه سیاسی گاندی و تاثیر آثار و اندیشمندانی چون هنری دیوید ثورو، جان راسکین و لئون تولستوی در ساختار فکری و اندیشه سیاسی و مبارزاتی گاندی اختصاص یافته است .این مباحث، در سه بخش تدوین شده است .اندیشه نافرمانی هنری دیوید ثورو و ارتباط آن با اندیشه عدم همکاری و تفکر گاندی درباره "ساتیاگراها "موضوع بخش یکم است .

تاثیر اندیشه جامعه شناسی اقتصادی جان راسکین و فلسفه "سارودایا "در آرای گاندی مطالب بخش دوم را تشکیل می‌دهد .بخش سوم به تعقل مذهبی تولستوی و جایگاه آن در جست و جوی گاندی از حقیقت و عدم خشونت اختصاص می‌یابد .هر بخش نیز متشکل از سه فصل است .

در فصل نخست هر بخش، قرائت گاندی از مولف مورد بحث به طبع می‌رسد .در فصل دوم، اندیشه مولف مورد نظر توصیف می‌شود و در سومین فصل، تفکرات توسعه یافته گاندی در چارچوب فلسفه خودش تشریح می‌گردد .یادداشت‌های مولف درباره مطالب هر فصل در پایان همان فصل آمده است .

کتاب با پیش‌گفتاری درباره زندگی و اندیشه و مبارزات گاندی، و دیباچه‌ای در باب "مبانی فکری اندیشه گاندی "همراه است .کتاب با روزشمار زندگی گاندی و کتاب شناسی به پایان می‌رسد .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات