کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
آواز بلند

آواز بلند

نويسنده: علی اصغر عزتی پاک
ناشر: شهرستان ادب
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 138
اندازه كتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب

همدان، سال‌های دفاع مقدس، سایه سنگین بمباران روی شهر، گروگانگیری، خیانت و شهادت، عناصری هستند که فضای کلی رمان آواز بلند را می‌سازند. مولف مي گويد : دوران کودکی من زیر سایه‌‌ موشک و هواپیما گذشت. گوش‌هایم پر است از صدای انفجار موشک و بمب در دور دست که این دوردست معمولا همدان بود و من آن را در «آواز بلند» ترسیم کرده‌ام.اتفاقات زیادی در این دوران در شهرها و روستاها، تحت تاثیر این صداها و موشکباران‌ و حملات هوایی افتاد که بسیار کمتر از حوادث جنگ‌های مرزی دیده شدند.

پس با توجه این پیشینه، توجه من به مردم شهرها و روستاها در دوران دفاع مقدس، موجه جلوه خواهد کرد.در این شرایط، همه شخصیت‌های داستان درگیر جنگ هستند؛ اگرچه نه به صورت مستقیم. در واقع جنگ به سراغ آنها و زندگی‌شان می‌آید و هر روز تهدیدشان می‌کند. این داستان هم به یک خانواده مذهبی می‌پردازد که ارتباطی بین عقایدشان و دفاع از کشور یافته‌اند؛ البته راوی داستان نگاه متفاوتی به اوضاع دارد.

نویسنده در این کتاب با بیان جزئی ترین صحنه ها و مکان ها، خواننده را با خود میان کوچه های پر از دود سالهای ابتدای جنگ می کشد و با توصیف حالات چهره «عزیز» و «آقا جون»، نگرانی سرنوشت گمشده را کاملاً به خواننده منتقل می کند؛ «انگشت های آقا جان از آب داخل لیوان بیرون آمد و پرتاب شد طرف صورت عزیز، پوست صورت عزیز تکان خفیفی خورد.

قطرات آب یک بار دیگر با انگشتان آقا جان پاشیده شد به صورت بی حال و بی رنگ عزیز. باز هم تکان خفیف پوست. آقا جان لیوان را گذاشت روی زمین و چسبید از شانه های عزیز، ماساژ داد و ماهیچه های بالای جناق را فشرد. آنقدر فشرد تا گردن عزیز لق خورد و پوست صورتش جمع شد و آه آهسته ای از میان لب هایش بیرون آمد...»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آواز بلند

  • 30,000ریال
  • 24,000ریال

برچسب ها: علی اصغر عزتی پاک, داستان های فارسی, ادبیات دفاع مقدس, کتاب آواز بلند