منو
سبد خرید

گئورگی دیمیتروف ؛ زندگینامه

گئورگی دیمیتروف ؛ زندگینامه
درحال حاضر موجود نمی باشد
گئورگی دیمیتروف ؛ زندگینامه
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 138047 - 22/1
  • وزن: 1.00kg
  • UPC: 85 = 100
0 ریال

گئورگی دیمیتروف

نویسنده: گروه نویسندگان
مترجم: م. سعیدی
ناشر: آلفا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 456
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1361 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : در حد نو
 

مروری بر کتاب 

مصور - به مناسبت یکصدمین سال تولد او

گئورگی دیمیتروف  ۱۸ ژوئن ۱۸۸۲ – ۲ ژوئیه ۱۹۴۹ یک سیاست‌مدار کمونیست اهل بلغارستان بود. او عضو حزب کمونیست اتحاد شوروی و حزب کمونیست بلغارستان بود. «اپورتونیست‌های چپ» چنان خود را در برابر بود و نبود آزادی‌های سیاسی بی‌تفاوت نشان می‌دهند که گویی اشکال متفاوت دیکتاتوری بورژوازی برای‌شان یکسان است. اما در سال‌هایی که فاشیسم در اروپا سربلند کرده بود، گئورگی دیمیتروف، رهبر زحمتکشان ...

نام گئورگی دیمیتروف یکی از وفادارترین مریدان مارکس و لنین و یکی از برجسته ترین رزمندگان کمونیسم بین الملل و جنبش های کارگری، برای زحمتکشان سراسر جهان، نامی آشناست. قرن ها خواهد گذشت اما دیمیتروف همچنان به عنوان سمبلی از وفاداری در راه طبقه کارگر و نشانه ای از بی پروایی و استواری در نبرد علیه استثمار امپریالیسم، درنده خویی فاشیسم و علیه جنگ به جای خواهد ماند.

مردم بلغارستان به خود می بالند که توانسته اند چنین مبارزی را به جهان عرضه کنند تا در راه پیروزی آرمانهای کمونیسم نبرد کند. نام و شخصیت دیمیتروف با مهمترین عواملی که جنبش های انقلابی طبقه کارگر را در بلغارستان به پیروزی رساند و با مهمترین صفحات تاریخ کهنسال این کشور عجین شده است. تحت رهبری او بود که حزب کمونیست بلغارستان پیروزی انقلاب سوسیالیستی را جشن گرفت و جمهوری دموکراتیک خلق بلغارستان بنیان نهاده شد. گئورگی دیمیتروف یکی از هوشیارترین و مردمی ترین رهبران طبقه کارگر بود که در دوران گذار از سرمایه داری به سوسیالیسم و پیروزی آرمانهای لنین به شهرتی جهانی دست یافت.

گئورگی دیمیتروف یکی از هوشیارترین و مردمی‌ترین رهبران طبقه کارگر بود که در دوران گذار از سرمایه‌داری به سوسیالیسم و پیروزی آرمان‌های لنین به شهرتی جهانی دست یافت.در آماده کردن این کتاب، آثار، سخنرانی‌ها و کارهای مطبوعاتی و دیگر آثاری که از او و در مورد او چاپ شده، مورد استفاده قرار گرفته است و برخی مدارک منتشر نشده موجود در بلغارستان و شوروی نیز برای اولین بار به خدمت گرفته شده‌اند تا دوره‌های کمتر شناخته‌شده زندگی دیمیتروف را روشن سازد.

از آن جمله می‌توان از ده سال زندگی او پس از قیام سپتامبر ۱۹۲۳ و فعالیت او به عنوان دبیر کل بین‌الملل کمونیست، انحلال بین‌الملل کمونیست، نقش او در پیروزی انقلاب دمکراتیک خلق و پی‌ریزی سوسیالیسم در جمهوری خلق بلغارستان، نام برد.گروه نویسندگان را «دیوید الازار» که پیش گفتار را نوشته، «دوبرین‌می‌چف» معاون ارشد تحقیق که قسمت‌های اول و دوم فصل اول و فصل پنجم را به رشته تحریر درآورده، «پروفسور لیوبومیر پانایوتف» که قسمت‌های سوم و چهارم فصول اول و دوم را عهده‌دار بود، «پیتر رادنکوا» معاون تحقیق که فصل سوم را نوشته و «پروفسور وسلین حاجی نیکولوف» که عهده‌دار تحریر فصل چهارم بوده است، تشکیل می‌دهند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات