منو
سبد خرید

کیومرث صابری فومنی ؛ گل آقا

کیومرث صابری فومنی ؛ گل آقا
درحال حاضر موجود نمی باشد
کیومرث صابری فومنی ؛ گل آقا
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 44921
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 8
0 ریال

کیومرث صابری فومنی

نویسنده: گروه نویسندگان
ناشر: انجمن آثار و مفاخر ملی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 232
اندازه کتاب: رقعی- سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1 

 
مروری بر کتاب  

مصور - زندگی نامه و خدمات علمی و فرهنگی

کیومرث صابری فومنی (1382-1320)، یکی از شخصیت‌های برجسته در عرصه‌ی مطبوعات کشور است که ایشان را پیش‌تر با نام مستعار "گل‌آقا" و در حوزه‌ی طنز می‌شناسیم. مرحوم فومنی در سال 1344 مدرک لیسانس خویش در رشته‌ی علوم سیاسی را از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران می‌گیرند و سال‌ها به تدریس در مدارس روستاهای مختلف استان گیلان مشغول می‌شوند؛ کاری که پیش از ورود به دانشگاه نیز به آن می‌پرداختند.

صابری مدرک فوق لیسانس خویش را در سال 1357 و در رشته‌ی ادبیات تطبیقی دانشگاه تهران می‌گیرد. اما به گفته‌ی ایشان فعالیت‌های ادبی ایشان از سن چهارده‌سالگی، که نخستین شعرش را سروده، آغاز شده است. اما فعالیتش در حوزه‌ی طنز با ارسال مطالبی در سال 1340 برای مجله‌ی توفیق رسمیت می‌یابد. او به تهران می‌آید و همکاری‌اش را با مجله‌ی توفیق آغاز می‌کند. مجله‌ی رشد و ادب فارسی وزارت آموزش و پرورش و گل‌آقا از دیگر نشریاتی بود که صابری مسئولیتی در آن‌ها داشت. افزون بر این، یادداشت‌ها و مقالات ایشان در سایر نشریات کشور نیز منتشر می‌شد.

کتاب حاضر مجموعه یادداشت‌هایی است که دوستان و همکاران وی درباره‌ی جنبه‌های مختلف شخصیت ایشان نگاشته‌اند. از جمله‌ی این افراد می‌توان به احمد پورنجاتی، موسوی گرمارودی، حسن حبیبی، رویا صدر، محمد رفیع ضیایی، و منوچهر احترامی اشاره کرد.

چند یادداشت نیز از صابری آمده که عناوین آن‌ها عبارت‌اند از:
منتخبی از دوکلمه حرف حساب روزنامه‌ی اطلاعات
ارتباط معنوی و غیر معنوی فیمابین هوت و ناسوت
یا ثارالله
دیداری با استاد خلیلی در متن غربت و آوارگی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات