کتاب کیمیاگر ؛ متن کامل فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات کاروان

کیمیاگر

نویسنده: پائولو کوئیلو
مترجم: آرش حجازی
ناشر: کاروان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 284
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 6 

 

مروری بر کتاب

تحقق بخشیدن به افسانه ی شخصی یگانه وظیفه ی آدمیان است . همه چیز تنها یک چیز است و هنگامی که آرزوی چیزی را داری ، سراسر کیهان همدست می شود تا بتوانی این آرزو را تحقق بخشی .

نام جوان ، سانتیاگو بود . هنگامی که با گله اش به جلوی کلیسای کهن و متروکی رسید ، هوا دیگر داشت تاریک می شد . 
مدت ها بود که سقف کلیسا فرو ریخته بود وانجیر مصری عظیمی ، درست در مکانی روییده بود که پیش از آن ، انبار لباس ها و اشیای متبرک بود .

در نقدها و بررسی‌ها، این احتمال مطرح شده که رمان کیمیاگر پائولو کوئلیو تحت تأثیر یا با اقتباس از داستانی در دفتر ششم مثنوی معنوی، اثر مولوی نوشته شده باشد. هرچند پائولو کوئلیو خود تأثیرگیری اش را از مثنوی نفی نمی‌کند، اما ادعا می‌کند این رمان را با الهام از داستانی در هزار و یک شب ترجمه خورخه لوئیس بورخس با نام قصه دو رویابین نوشته است که شاید خود الهام بخش مولوی بوده است.

لازم به ذکر است که پائولو کوئلیو در جوانی در هیئت یک هیپی در سفری که به ایران داشته، در محضر عارفی بنام ضیاءالدین مولوی که آرامگاه وی در گورستان ظهیرالدوله در دربند تجریش قرار دارد، با اندیشه‌ها و افکار مولانا و به احتمال زیاد با این داستان مولوی آشنایی یافت. منتقدی به نام نیراو بات ادعا می‌کند که این داستان از یک افسانه انگلیسی به نام دستفروش سوافهام گرفته شده باشد که لئو پروتز نیز در داستان شبی در زیر پل سنگی و خورخه لوئیس بورخس در قصه دو رویابین از آن الهام گرفته‌اند

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کیمیاگر ؛ متن کامل

  • ناشر: کاروان
  • کد کتاب: 72770 - 114/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: پائولو کوئیلو, آرش حجازی, داستان های عرفانی, داستان های برزیلی, داستان های امریکای جنوبی, کتاب کیمیاگر