کتاب کیمیاگر فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات محراب دانش

کیمیاگر

نویسنده: پائولو کوئیلو
مترجم: بهرام جعفری
ناشر: محراب دانش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 192
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

تحقق بخشیدن به افسانه ی شخصی یگانه وظیفه ی آدمیان است . همه چیز تنها یک چیز است و هنگامی که آرزوی چیزی را داری ، سراسر کیهان همدست می شود تا بتوانی این آرزو را تحقق بخشی .

نام جوان ، سانتیاگو بود . هنگامی که با گله اش به جلوی کلیسای کهن و متروکی رسید ، هوا دیگر داشت تاریک می شد . 
مدت ها بود که سقف کلیسا فرو ریخته بود وانجیر مصری عظیمی ، درست در مکانی روییده بود که پیش از آن ، انبار لباس ها و اشیای متبرک بود .

در نقدها و بررسی‌ها، این احتمال مطرح شده که رمان کیمیاگر پائولو کوئلیو تحت تأثیر یا با اقتباس از داستانی در دفتر ششم مثنوی معنوی، اثر مولوی نوشته شده باشد. هرچند پائولو کوئلیو خود تأثیرگیری اش را از مثنوی نفی نمی‌کند، اما ادعا می‌کند این رمان را با الهام از داستانی در هزار و یک شب ترجمه خورخه لوئیس بورخس با نام قصه دو رویابین نوشته است که شاید خود الهام بخش مولوی بوده است.

پائولو کوئیلو در سال 1947 در ریودوژانیرو به دنیا آمد. شهرت او در آمریکای لاتین با شهرت گابریل گارسیا مارکز برابری می‌کند. چهار کتابی که او تاکنون منتشر کرده است همه در رده کتاب‌های پرفروش برزیل هستند. کیمیاگر تاکنون در بیست و دو کشور جهان به چاپ رسیده و از اقبالی کم‌نظیر برخوردار بوده است. کیمیاگر نخستین کتابی است که از این نویسنده به زبان فارسی منتشر شده و در مورد جوان چوپانی است به نام سانتیاگو که به یک جست و جوی روحانی یا کیمیای درونی دست می‌زند و در سرزمین‌های کویری عرب به مکاشفه و سیر آفاق و انفس می‌رسد.

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کیمیاگر

  • ناشر: محراب دانش
  • کد کتاب: 72769 - 114/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: پائولو کوئیلو, بهرام جعفری, داستان های عرفانی, داستان های برزیلی, داستان های امریکای جنوبی, کتاب کیمیاگر