منو
سبد خرید

کیمیاگر

کیمیاگر
-13 %
کیمیاگر
  • موجودی: موجود
  • مدل: 158148 - 121/1
  • وزن: 0.30kg
480,000 ریال
550,000 ریال

کیمیاگر

نویسنده: پائولو کوئیلو
مترجم: بهرام جعفری
ناشر: محراب دانش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 178
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 7

 

مروری بر کتاب

مصور

كوئيلو  يكي از  پر طرفدارترين  نويسندگان آمريكايي لاتين است. چهار كتاب  او،  كه   اولين  آنها كيمياگر است.  جوايز بزرگي را دريافت كرده است.  پائولو  به شما الهام مي بخشد  تا جهان را با  چشمان خود  نه ديگران ببينيد  و روياي خويش را درك كنيد.هر چند دهه يكبار كتابي نوشته  مي شود كه زندگي  خوانند گانش را براي  هميشه دگر گون  مي سازد. كيمياگر يكي از آنهاست  كه در سراسر جهان مورد ستايش قرار گرفته.كيفيت سحرانگيزي كه در ماجراي هاي عجيب  سانتياكو - قهر مان كيميا گر  وجود  دارد نه تنها خود او بلكه ديگران را هم كه  خواننده اين  كتاب هستند  به شناخت و به رسيدن   هدفهاي  دروني نزديكتر مي كند.

تحقق بخشیدن به افسانه ی شخصی یگانه وظیفه ی آدمیان است . همه چیز تنها یک چیز است و هنگامی که آرزوی چیزی را داری ، سراسر کیهان همدست می شود تا بتوانی این آرزو را تحقق بخشی .

نام جوان ، سانتیاگو بود . هنگامی که با گله اش به جلوی کلیسای کهن و متروکی رسید ، هوا دیگر داشت تاریک می شد . 
مدت ها بود که سقف کلیسا فرو ریخته بود وانجیر مصری عظیمی ، درست در مکانی روییده بود که پیش از آن ، انبار لباس ها و اشیای متبرک بود .

در نقدها و بررسی‌ها، این احتمال مطرح شده که رمان کیمیاگر پائولو کوئلیو تحت تأثیر یا با اقتباس از داستانی در دفتر ششم مثنوی معنوی، اثر مولوی نوشته شده باشد. هرچند پائولو کوئلیو خود تأثیرگیری اش را از مثنوی نفی نمی‌کند، اما ادعا می‌کند این رمان را با الهام از داستانی در هزار و یک شب ترجمه خورخه لوئیس بورخس با نام قصه دو رویابین نوشته است که شاید خود الهام بخش مولوی بوده است.

لازم به ذکر است که پائولو کوئلیو در جوانی در هیئت یک هیپی در سفری که به ایران داشته، در محضر عارفی بنام ضیاءالدین مولوی که آرامگاه وی در گورستان ظهیرالدوله در دربند تجریش قرار دارد، با اندیشه‌ها و افکار مولانا و به احتمال زیاد با این داستان مولوی آشنایی یافت. منتقدی به نام نیراو بات ادعا می‌کند که این داستان از یک افسانه انگلیسی به نام دستفروش سوافهام گرفته شده باشد که لئو پروتز نیز در داستان شبی در زیر پل سنگی و خورخه لوئیس بورخس در قصه دو رویابین از آن الهام گرفته‌اند

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات