دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

کویر

کویر
-39 %
کویر
  • موجودی: موجود
  • مدل: 117317 - 38/5
  • وزن: 0.40kg
600,000 ریال
980,000 ریال

کویر

نویسنده: علی شریعتی
ناشر: شرکت سهامی انتشار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 330
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1359 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو ؛ سرتاسر عطف کتاب چسب خوردگی دارد


مروری بر کتاب

بر کرانه کویر، به تعبیر حدود العالم، شهرکی است که شاید با همه روستاهای ایران فرق دارد. چشمه آبی سرد که، در تموز سوزان کویر، گویی از دل یخچالی بزرگ بیرون می آید.

از دامنه کوههای شمالی ایران به سینه کویر سرازیر می شود و از دل ارگ مزینان سربر می دارد از دل این دیوارهای عبوس و مرموزی که قرنهای گمشده ای را که اسلام به اساطیر کشاند در آغوش خویش نگاه داشته اند و به خود علیرغم تاریخ همچنان استوار ایستاده اند...

آدم ها همه در یک سطح نیستند و از هم فاصله دارند اما همه از یک جنس اند ؛ هر که در این حیات ، در زیر این آسمان از چیزی به شعف آید از بلاهت جانوری و گیاهی برخوردار است ؛ نمی دانم چرا در هر شعفی ، هر خنده قاه قاهی ، هر بشکنی ، هر احساس خوشی ای موجی از حماقت غلیظ منفور و زشت پدیدار است ، نمی دانم قیافه های خوش و فربه چرا در چشم من ، تا حد استفراغ وقیح و قبیح و چندش آورند ؟

... واقعا هم خدا یک جو شانس بدهد ، چه شانسی ؟ خریت ! اوه که چه نعمتی است ، چه سرمایه ای است خوشبختی هر کس به میزان برخورداری او از این نعمت عظمی است و بس . این است تنها راز سعادت آدمی در حیات و بقیه اش همه حرف است و فلسفه بافی .

... چه سخت و غم انگیز است سرنوشت کسی که طبیعت نمی تواند سرش را کلاه بگذارد . چه تلخ است میوه درخت بینایی !!
... خودخواهی های بزرگ با «آوازه» و«عشق» سیراب می شوند اما دردمندی ها و اضطراب های بزرگ در انبوه نام و ننگ در گرمای مهر و عشق همچنان بی نصیب می مانند.

فهرست

نقد و تقریظ
کویر
کاریز
کارپز
نامه ای به دوستم
دوست داشتن از عشق برتر است
معبودهای من
تراژدی الهی
در باغ ابر و انوار
و....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب کویر

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات