كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
کوچک زیباست ؛ اقتصاد با ابعاد انسانی

کوچک زیباست

نویسنده: ای.اف.شوماخر
مترجم: علی رامین
ناشر: سروش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 250
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 6

 

مروری بر کتاب

اقتصاد با ابعاد انسانی

انسان جدید در سرمستی ناشی از نمایش قدرت های علمی و فنی خود، یک نظام تولید را برپا ساخته که طبیعت را غارت می کند و اجتماعی را بنیاد نهاده که آدمی را علیل و ناقص می سازد. چنین پنداشته می شود که اگر ثروت بیشتری وجود داشته باشد همه چیز به جای خود نیکو خواهد بود.

پول حلال همه مشکلات پنداشته می شود؛ چنانچه آن نتواند فی الواقع ارزش های غیر مادی، مانند عدالت، هماهنگی، زیبایی یا حتی سلامتی را بخرد،می تواند موجب اغفال آدمی از احساس نیاز به آنها گردد و یا جبرانی برای کمبود آنها باشد.

بدین ترتیب گسترش و تحول تولید و اکتساب ثروت به صورت برترین هدف های دنیای جدید در آمده است و همه هدف های دیگر، هر چقدر هم که توجهات لفظی به آنها مبذول شود، تحت شعاع آن قرار گرفته اند و مرتبه دوم یافته اند. این هدف های برترین به هیچ گونه توجیهی نیازمند نیستند؛ اما در همه هدف های بعدی، در صورتی قابل توجیهند که دستیابی به آنها بتواند به دستیابی به هدف های برترین کمک کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کوچک زیباست ؛ اقتصاد با ابعاد انسانی

  • ناشر: سروش
  • کد کتاب: 98117 - 201/4
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال
  • 180,000ریال

برچسب ها: ای.اف.شوماخر, علی رامین, جامعه شناسی اقتصادی, اقتصاد جهانی, مدیریت اقتصادی, اقتصاد, کتاب کوچک زیباست