منو
سبد خرید

کوچه باغ یادها

کوچه باغ یادها
-27 %
کوچه باغ یادها
350,000 ریال
480,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 112745 - 107/6
  • وزن: 0.50kg

کوچه باغ یادها

نویسنده: فهیمه رحیمی
ناشر:چکاوک
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 339
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1374 - دوره چاپ: 1

کیفیت : نو ؛ گوشه ده صفحه کتاب تا خوردگی دارد

 

مروری بر کتاب

خانه میرزا باقر فرشچی از صبح سکون و آرامش خود را از دست داده بود . زن حاجی پس از درست کردن خورشت قیمه و خیساندن برنج از درست کردن غذا فارغ شد و از پله های زیرزمین بالا آمد .
گونه هایش در اثر حرارت اجاق سرخ شده بود . بالای پله ها هوای تازه را با نفسی بلند به سینه کشید و با دست عرق روی پیشانی اش را زدود و با صدای بلند فریاد کشید فخری !

دختر باریک و بلند قدی سر از پنجره اتاق بیرون کرد و گفت : بله ، مادر !

زن به سوی صدا برگشت و دخترش را در آستانه پنجره دید . گفت : وقتی چای رو دم کردی میوه و شیرینی را هم بچین و دستی هم به موهات بکش تا عمه ات لن ترانی بارمان نکنه . مواظب باش تنباکو ها آب نداشته باشن . ببینم می توانی از آنها پذیرایی کنی یا نه .دختر سر فرود آورد و سر را از پنجره به داخل کشید و دنبال دستورهای مادر رفت …عزت زمان در خانه ملوک خانم خیاطی یاد می گرفت و بیماری حاج آقا شدت گرفته بود. نیره از نرگس خواست که به خانه برود و عیادت از پدر را بهانه کند....

کوچه باغ یادها» گوشه ای از خاطرات تلخ وشیرین زندگی در کوچه های باریک و بلند خیابان ری و بازارچه نایب السلطنه با مردمی که صف و محبت آنان را می توان به لطافت باران و برگ گل تشبیه کرد، است.

کوچه هایی که نام ها و یادهایی را در سینه حفظ کرده است که گذشت زمان نیز مهر فراموشی بر آن ننواخته و همین کوچه ها این باور را به انسان می دهند که روح پاک انسان ها مانند درختان تناور زنده اند که اگر بافت فیزیکی کوچه ها، خیابان ها و خانه ها، تغییر یافته و نو شده است، بافت دوستی ها و محبت ها و یک رنگی ها عمیق تر و کهن تر شده است.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب