دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

کوروش کبیر

کوروش کبیر

نویسنده: هارولد لمب
مترجم: صادق رضازاده شفق
ناشر: علم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 378
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

در این کتاب ، سرگذشت کوروش کبیر، بنیانگذار شاهنشاهی در ایران، با اشاره به شیوه جهانداری وی به تفصیل در قالب داستان بازگو شده است.

...آنچه در این داستان شیرین ارزش دارد، همانا تصویر ماهرانه ظهور و پیشرفت عجیب کوروش و دلاوری و سادگی و عدل پروری و دادگستری و سیاست کشورگشایی و کشورداری اوست که بالاخره چکیده اخبار تاریخی باستان خاورمیانه است.

و از این لحاظ به طوری که در مقدمه این تجرمه هم مذکور افتاده، مولف فاضل در راه روشن کردن تاریخ یکی از بزرگ‌ترین شاهان صلح‌پرور جهاندار ایران و یکی از اولین مدافعین حقوق انسان، در سلک داستان، خدمتی شایسته و کاری سزاوار ستایش و امتنان انجام داده است.

کتاب کوروش کبیر تاریخی است رمان مانند یا رمانی است تاریخی. هر کس کتاب را به دقت بخواند از تبحر مولف در زبان ، مخصوصاً تسلط حیرت آور او در لغات و مترادفات انگلیسی واقعاً تعجب می کند و به وسعت لغت شناسی او آفرین می گوید و او را یک قاموس ناطق می پندارد. در عین حال جمله بندی کتاب بسا مبهم و نیمه تمام و حتی مطالب آن هم گاهی متناقض به نظر می آید ... 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب کوروش کبیر

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات