منو
سبد خرید

کورش کبیر در قرآن مجید و عهد عتیق

کورش کبیر در قرآن مجید و عهد عتیق
-10 %
کورش کبیر در قرآن مجید و عهد عتیق
  • موجودی: موجود
  • مدل: 43570 - 20/3
  • وزن: 0.50kg
360,000 ریال
400,000 ریال

کورش کبیر در قرآن مجید و عهد عتیق

نویسنده: فریدون بدره اى
ناشر: اساطیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 280
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1384 
دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

مشرق ‏زمین، خاستگاه تمدن است. خمیرمایه و شالوده ‏ی فرهنگی جهان را مشرق‏ زمینیان به وجود آورده‏ اند و دنیای غرب، همه ‏ی آن‏چه را که دارد، از وسایل روزمره ‏ی زندگی تا سازمان ‏های اقتصادی و سیاسی و علوم و ادبیات و فلسفه و دین، مدیون مشرق‏ زمین است.

این کتاب، نه‏ تنها یکی از معضلات قرآن را حل می‏ کند و شخصیت تاریخی مردی را که به نام ذوالقرنین از او نام برده شده است آشکار می ‏سازد، بلکه اثری را که تمدن و فکر ایرانی، خاصه شخصیت کوروش، در ذهن ملل دیگر به جای گذاشته است، نشان می‏ دهد. زیرا تنها تأثیر و نفوذ تمدنی و اخلاقی و مذهبی شگرفی چون نفوذ و تمدن و فرهنگ ایران عهد هخامنشی می ‏باید تا مرد بیگانه‏ ای، در نظر ملل مختلف مغلوب، به صورت یک ناجی و برگزیده و پیامبر جلوه‏ گر شود و در کتب مقدس آنان، هم‏ تراز با پیامبران و اولیاء الله از او نام برده شود.

به‏ علاوه، در این کتاب، که خود قدمی است در راه تحقیقات مربوط به مردم‏ شناسی و نژادی مندرجات قرآن، نشان می‏دهد که با دقت و پژوهش‏های بیشتر، چه بسیار انگیزه‏ ها و افکار ایرانی و آریایی در کتب مقدس مردم سامی‏ نژاد توان یافت و بدین طریق، به سرچشمه ‏ی بسیاری از معتقدات و تفکرات مذهبی پی برد. زیرا این یکی از بدیهیات است که هیچ مذهبی نمی‏تواند ادعا کند که همه ‏ی احکام و قوانین آن تازه است. بل‏که هر دینی، قوانین نیک و اصول عقلانی مذاهب ماقبل خود را می‏گیرد و به مناسبت موقعیت زمانی و مکانی خود، در آن تغییراتی می‏دهد و از این ره‏گذر، بی هیچ تردید و شبه ی، یهودیت، مسیحیت و اسلام، از دین زرتشتی متأثرند و این تأثر را در کتاب دیگرم، به نام انگیزه‏ های زرتشتی در مذاهب سامی به خوبی باز نموده‏ ام.

نگارنده در طی نوشتن این رساله، همه‏ جا کوشیده است تا از بیان روشن و استدلال متین و تطبیق دقیق روایات و مآخذ با هم غافل نماند. قدیم‏ترین روایات را با جدیدترین آراء مقایسه کرده است و همه‏ جا مآخذ و منابع گفتار خود را با ذکر نام و کتاب و مؤلف، در ذیل صفحات بازگو نموده است. مع‏هذا، کتمان نمی‏کند که بسا مآخذ و منابع دیگر بوده است که نگارنده یا بدان ‏ها دست‏رس نبوده و یا به واسطه‏ ی بضاعت اندک علمی، از آنها بی‏ اطلاع مانده است.

فهرست

مردی از پاریس
کورش کبیر در عهد عتیق
کورش کبیر در قرآن مجید
ذوالقرنین کیست؟
ذوالقرنین کورش کبیر است یا داریوش بزرگ
معتقدات مذهبی ذوالقرنین
آیا هخامنشیان زرتشتی مذهبند؟
دین زرتشتی در نظر اسلام و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات