منو
سبد خرید

کودک و مکیدن انگشت

کودک و مکیدن انگشت
-19 %
کودک و مکیدن انگشت
  • موجودی: موجود
  • مدل: 143380 - 6/4
  • وزن: 0.30kg
145,000 ریال
180,000 ریال

کودک و مکیدن انگشت

نویسنده: رزمری ون نورمن
مترجم: مهدی قراچه داغی
ناشر: پیک بهار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 100
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

راهنمایی برای برطرف شدن عادت مکیدن انگشت و مشکلات ناشی از آن

غريزه مكيدن به نوزاد امكان بقا مي دهد .با توجه به ابزار هاي موجود و به كمك سونوگرافي مي دانيم كه بسياري از بجه ها در رحم  مادر نيز انگشت مي مكند و بسياري از بجه ها به هنگام تولد پينه هايي روي انگشت شست ،ساير انگشت ها ،مچ ها و دست ها يشان دارند .اما چرا بچه ها بعد از تولد نيز انگشت  مي مكند ؟ با توجه به بررسي هاي  به عمل آمده ،در فرهنگ هايي كه بچه ها بيشتر از پستان مادرشان شير مي خورند ، ميزان مكيدن انگشت كمتر است. در واقع كودك با مكيدن انگشت به احساسي از آرامش مي رسند.

حالا اين را مي دانيم كه بعضي از بچه ها در رحم مادر هم انگشت مي مكند .اين رفتار ممكن است در تمام دوران طفوليت ادامه يابد. در حال حاضر مي دانيم كه مغز مي تواند مواد شيميايي تغيير دهنده روحيه و مشرب خود را توليد كند. مغز داراي ميليارد ها سلول عصبي لست كه از طريق انتقال دهنده هاي عصبي با هم در ارتباطند.اين انتقال دهنده ها ،تكانه هاي عصبي بخشي از بدن را به نقاط ديگري مي فرستند انتقال دهنده هاي عصبي مغز را تحريك مي كند تا مواد شيميايي خاصي را توليد كنند و در نتيجه همه احساسات ،ادراك و عملكرد هاي بدن را كنترل مي كند.

بعضی از بچه ها پس از تولد و برخی دیگر در رحم مادرانگشت می مکند . بسیاری از بچه ها قبل از مکیدن انگشت مساله ساز شود آن را ترک می کنند.اما برای میلیون ها نفر دیگر این عادت تا دوران کودکی و گاه بعد از آن ادامه پیدا می کند که می تواند به آنها آسیب برساند . مکیدن ادامه دار انگشت به دندان ها و حالت ظاهری آنها و سخن گفتن لطمه می زند.

مطالب این کتاب در نه فصل تدوین شده است .در فصل‌های 1 تا 4 به دلایل رفتار مکیدن انگشت توسط کودکان اشاره شده توضیح داده می‌شود که چگونه بعضی از کودکان این عادت را پیدا می‌کنند . در این چهار فصل مخاطبان با مسائل و مشکلات ناشی از این رفتار آشنا شده فرا می‌گیرند که افراد خانواده، دوستان و آموزگاران چگونه می‌توانند به رفع این مشکل کمک کرده یا بر ابعاد آن بیفزایند .

برخی از مشکلات و آثار این عادت در ارتباط با دندان‌ها به شکل تصویری نشان داده شده است .در فصل‌ها ی 5 تا 9روش ارزیابی این عادت کودکان و روش‌های کنترل، تخفیف یا رفع این عادت آموزش داده می‌شود .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات