منو
سبد خرید

کودک عادی و بعضی از موارد غیرعادی بودن او

کودک عادی و بعضی از موارد غیرعادی بودن او
کودک عادی و بعضی از موارد غیرعادی بودن او
  • موجودی: موجود
  • مدل: 104393 - 11/5
  • وزن: 0.60kg
700,000 ریال

کودک عادی

نویسنده: س. والنتاین
مترجم: حبیب الله صحیحی
ناشر: بنگاه ترجمه و نشر کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 398
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1346 - دوره چاپ: 1

کمیاب : درحد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

و بعضی از موارد غیرعادی بودن او

با توجه به میزان تبلیغات کم در جامعه نرمال ، این برخوردها و نگرش ها از طرف خانواده ها اجتناب ناپذیر است و این نباید باعث شود که شما خانواده کودکان سندرم داون نیز نسبت به حضور فرزندشان در جامعه کم کاری کنید و یا وحشت داشته باشید .
این حق این کودک شماست و شاید وقت آن رسیده که تمام شما والدین نسبت به این حق خود اقدام نمایید و از برخورد دیگران نهراسید و به خود به اثبات برسانید.
ما کودکانی دراین حیطه تربیت نمودیم که درسن ۷ سالگی در سنجش دبستان مانند بچه های نرمال موفق بودند ولی جامعه مدارس بدلیل بودن کودک موانع بسیاری در سرراه کودک قرار دادند ولی بالاخره باتلاش خانواده و مربی کودکان موفق به حضور در مدارس عادی شدند و هم اکنون پا به پای کودکان عادی رشد می کنند و خلاُ یادگیری بعضی از آنها بسیار کم و محدود بوده است.

آنچه باید به آن توجه کنیم هم از طرف خانواده های سالم که این مشکل را ندارند و هم تیم فرهنگی جامعه که باید درک کنند که به تلاش و زحمات کودک نمره دهیم نه به صورت و ظاهر او. اگر کودکی باتوجه به کم توانی ذهنی توانسته است به حد یک کودک عادی با ضعف مختصری رسد نه تنها نباید طرد نشود بلکه باید تشویق گردد.این کودکان ،کودکانی هستند که سعی دمی کنند بهتر باشند و همین مسالهد مهم است.

شاید بسیاری از آنها در حد ذهنی مناسب برای کسب مراحل پیشرفته نباشند ولی به عنوان انسان هایی که در کنار ما زندگی می کنند حق زندگی دارند و باید در جامعه حضور داشته باشند.جامعه باید بداند و بفهمد یک برخورد نادرست چقدر می تواند برروی زندگی یک خانواده که با مشکلات این کودکان روبرو هستند تأثیر منفی بگذارند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات