كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
کودکی نیمه تمام

کودکی نیمه تمام

نویسنده: کیومرث پوراحمد
ناشر: علم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 828
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : نو ؛ روکش کتاب کمی تاخوردگی دارد

 

مروری بر کتاب 

کودکی نیمه تمام "خاطرات و زندگی‌نامه خود نوشت "کیومرث پوراحمد "(1328) کارگردان و فیلم‌ساز ایرانی است که با تصاویری چند فراهم گردیده است .

بخش نخست خاطرات و شرح زندگی نگارنده را از زمان کودکی تا شروع فیلم‌سازی در برمی‌گیرد .بخش دوم به معرفی فیلم‌ها (بی‌بی چلچه، آلبوم تمبر، قصه‌های مجید، به خاطر هانیه، سرنخ، خواهران غریب، مصائب شیرین و شب یلدا) اختصاص دارد . در پیوست کتاب مشخصات کوتاه فیلم‌ها، جشنواره‌هایی که پوراحمد شرکت کرده و جوایزی که برنده شده، نیز، مقاله شناسی پوراحمد آمده است ...

نام کیومرث پوراحمد که می آید همه بی درنگ یاد سینما و ساخته های او و اثر فراموش نشدنی اش در تلویزیون،«قصه های مجید» می افتند.ولی کمتر کسی است که پوراحمد را بشناسد و بداند او در نوشتن هم دستی بر آتش دارد و تازه در این حرفه،جدی تر و حتی بهتر از فیلمسازی عمل می کند. در واقع پوراحمد به همان اندازه که در سینما محبوب و مشهور است،در حوزه ادبیات و نویسندگی نیز چیره دست و ماهر است.این کارگردان سینما سال هاست در ماهنامه فیلم به مناسبت های گوناگون مطالبی می نویسد که بسیار شیرین و خواندنی اند.پوراحمد عاشق سینماست و برای رسیدن به عشق دیرینه خود،مسیر ناهموار و دشواری را پشت سر گذاشته است.

«کودکی نیمه تمام» شرح حال ماجراهایی است که باعث شده امروز پوراحمد را بیشتر به عنوان یکی از معتبرترین فیلمسازان حوزه کودک بشناسند،چرا که اصلاً او کار خود را با ساخت فیلم های کودکانه یا موضوع کودک از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شروع کرد و حتی یکی از زیباترین فیلم هایش یعنی «خواهران غریب» با آنکه مخاطبان بزرگسال را هم سر ذوق می آورد ولی در اصل فیلمی موزیکال و کودکانه است.حالا تازه چندسالی است که دیگر این فیلمساز اصفهانی دارد آهسته آهسته از حوزه تخصصی اش فاصله می گیرد و به سینمای عامه پسند بزرگسالان و موضوعات خاص رو می آورد.این اتفاق از فیلم «شب یلدا» به بعد شروع شد و تا آخرین ساخته اش «اتوبوس شب» ادامه پیدا کرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کودکی نیمه تمام

  • ناشر: علم
  • کد کتاب: 82132 - 105/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: کیومرث پوراحمد, سینمای ایران, تاریخ سینما, سینما, فیلمنامه, فیلم نامه, داستان های فارسی, کتاب کودکی نیمه تمام