دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

کودکان و نوجوانان نسل هزاره ؛ خانواده و رسانه های جمعی 

کودکان و نوجوانان نسل هزاره

نویسنده:  رز ام کندانیز
مترجم: فرج حسینیان ,فرزانه نزاکتی
ناشر: علمی و فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 305
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

خانواده و رسانه های جمعی 

اهمیت موضوع ارتباط دوسویه اعضای خانواده با رسانه‌های جمعی در همه جوامع از جمله جامعه ما احساس شده است. روزی نیست که درباره محتوای آسیب‌زای رسانه‌ها، آثار خشونت تلویزیونی، اعتیاد به اینترنت و بازی‌های رایانه‌ای، تبلیغات میان برنامه کودک و...خبری منتشر نشود...

ویژگی مثبت و منحصربه فرد این کتاب، توجه به ابعاد و وجوه گوناگون رابطه ی خانواده و رسانه های جمعی است؛ طوری که نه تنها حوزه های نظری مرتبط با رشته های ارتباطات، جامعه شناسی، روان شناسی و حتی تاریخ در فصول ابتدایی آن ذکر شده؛ بلکه مباحث مربوط به اثرات رسانه ها، خوانش و دریافت مخاطب، سواد رسانه ای، اصول تولید برنامه برای کودک و قانون گذاری دربارۀ برنامه های کودک و نوجوان نیز در فصل های جداگانه ای بررسی شده است.

ویژگی دیگر کتاب حاضر این است که به عنوان کتاب درسی و برای دانشجویان رشته های مرتبط با ارتباطات و رسانه های جمعی تدوین شده است. چنان که مشاهده خواهید کرد، در پایان هر فصل، تمرین های خلاقانه و متفکرانه ای برای دانشجویان در نظر گرفته شده که نه تنها برای یادگیری مطالب هر فصل مفید است، بلکه به مثابه سرنخ و طرح مسئلۀ پژوهشی نیز کاربرد دارد.

مترجمان تأکید کرده اند این کتاب برای علاقه مندان به پژوهش در این حوزه نیز منبع بسیار مفیدی است؛ چراکه هم نظریه ها و پژوهش های مهم انجام شده در دنیا به ویژه آمریکا را مرور می کند و هم در پایان هر فصل منابع مرتبط با موضوع را معرفی می کند. ویژگی دیگر این کتاب، زبان ساده و تلاش نویسنده برای درک پذیر بودن موضوع ها و دسته بندی ها برای دانشجویان است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات