کودک، سرباز و دریا

کودک ، سرباز و دریا

نویسنده: ژرژ فون ویلیه
مترجم: دل آرا قهرمان
ناشر: کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 183
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1361 - دوره چاپ: 5

کیفیت : درحد نو


مروری بر کتاب

دریا آرام بود. موج های کوتاه و شفاف، لابلای شن های درخشان کم می شد و حباب هایی سبک به جا می گذاشت. در دوردست موج های کف آلود سفید درهم می آمیخت وبه سوی خلیج کوچک پورتت می آمد...کتاب خاطره‌انگیز «کودک، سرباز و دریا» که نخستین بار در سال 1349 منتشر شد.

کودک، سرباز و دریا نام کتابی است داستانی زیبا درباره اشغال فرانسه در زمان جنگ جهانی دوم پسر بچه ای سیزده ساله بنام پی یر بهمراه دوستانش تصمیم می گیرند تا در مبارزه علیه آلمانها و اشغال کشورشان شرکت نمایند اما مبارزه بچه گانه آنها بتدریج بصورت خطرناکی درآمده و …

فرانسه در جنگ جهانی دوم به اشغال ارتش آلمان نازی درمی آید. در یکی از دهکده های فرانسه، پسرکی دوازده ساله، که همچون مردم دیگر به علت ازدست رفتن آزادی دلگیر و افسرده است، به این فکر می افتد که با جمع کردن دوستانش، همدوش دیگر مبارزان، علیه سربازان آلمانی بجنگد. عشق او به میهن، صلح و آزادی باعث می شود که به یاری دوستانش- برادر و خواهری شجاع در ماجرایی بزرگ و خطرناک وارد شود.
پس از جنگ، اگرچه مردم پیروز می شوند، اما پسرک که اکنون نوجوانی رشدیافته است، خوب می داند که مبارزه بزرگتری در پیش است: مبارزه به خاطر صلح.

...افسر آلمانی از خرابکاری در راه آهن حرف زده بود. پی‌یر فکر کرد: من و لویی خرابکاری‌های دیگری خواهیم کرد. آنچه را آقای پیشون با به خطر انداختن جانش می‌خواست انجام دهد، دنبال خواهیم کرد. با به خطر انداختن جانمان، زیرا در زندگی دقایقی وجود دارد که در آن هیچ چیز جز پیروزی به حساب نمی‌آید.

در طول ماجراها و درگیری های این مبارزه، پسرک با سربازی آلمانی که خود چندین فرزند دارد و مخالف جنگ است آشنا می شود و رابطه عاطفی و انسانی عمیقی بین آن دو به وجود می آید؛ رابطه ای که مهربانی و لطف خاصی به این اثر بخشیده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کودک، سرباز و دریا

  • 300,000ریال

برچسب ها: ژرژ فون ویلیه, دل آرا قهرمان, داستان های فرانسوی, داستان های نوجوانان, داستان های کلاسیک, داستان های اجتماعی, کتاب کودک، سرباز و دریا