منو
سبد خرید

کنفرانس بین المللی محیط زیست در ریو

کنفرانس بین المللی محیط زیست در ریو
درحال حاضر موجود نمی باشد
کنفرانس بین المللی محیط زیست در ریو
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 148141 - 103/4
  • وزن: 0.40kg
0 ریال

کنفرانس بین المللی محیط زیست در ریو

نویسنده: احمد لواسانی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 151
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

هرچند به شهادت تاریخ، کنفرانس بین المللی محیط زیست و توسعه در ریو، بزرگترین کنفرانس جهانی بود که تاکنون تشکیل شده و هرچند موضوع این کنفرانس با اهمیت ترین موضوعی است که امروزه نه تنها جهان بشریت بلکه سرنوشت همه موجودات زنده به آن رقم خورده است، متاسفانه رسانه های گروهی ایران، جز اندک خبری از این کنفرانس جهانی مطلبی منتشر نکردند.

بیانیه ریو:

این بیانیه مشتمل بر 27 اصل کلى براى تعیین وظایف دولتها در قبال توسعه و محیط زیست است . این اصول به مسایلى چون وظایف کشورها و همکاریهاى بین المللى براى محافظت از محیط زیست ، نقش و حقوق شهروندان ، زنان و ساکنان بومى در این رابطه مى پردازد. براى مثال ، اصل هفتم وظایف مشترک ، اما متفاوت کشورهاى توسعه یافته و کشورهاى در حال توسعه در قبال محیط زیست را بیان مى کند.

اصل 10 بیان مى دارد که بهترین راه براى مقابله با معضلات زیست محیطى ، مشارکت آحاد مردم ، آموزش عمومى و اطلاع رسانى درست است . اصل 15 ضرورت اتخاذ رویکردهاى پیشگیرانه را گوشزد مى کند و مى گوید که فقدان شواهد علمى معتبر نباید مانع از اجراى اقدامات مفید براى جلوگیرى از تخریب محیط زیست شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات