دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

کنفرانس برلین خدمت یا خیانت

کنفرانس برلین خدمت یا خیانت

نویسنده: محمد علی زکریایی
ناشر: طرح نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 598
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 1

 کمیاب - کیفیت : درحد نو 
 

مروری بر کتاب

آنچه در این اثر می آید جامع ترین و کاملترین گزارش و تصویری است که از کل فرایند کنفرانس با هدف اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی گردآوری، تصویب و تدوین شده است...

کنفرانس برلین با عنوان « ایران پس از انتخابات » از 19 تا 21 فروردین ماه 1379 به مدت سه روز از سوی بنیاد « هاینریش بل » در« خانه فرهنگهای جهان » در آلمان برگزار شد . هدف از این کنفرانس با انگیزه گفت و گو میان شخصیت های ایرانی و آلمانی در جهت گفت و گوی تمدنها و بهبود وضعیت افکار عمومی در آلمان نسبت به ایران برگزار شد .

موضوعات کنفرانس در هفت محور و پیرامون تحولات جاری ایران و با حضور 17 تن از شخصیتهای سیاسی ، علمی ، مذهبی ، ادبی و مطبوعاتی ایران برگزار شد .

در زمان برگزاری کنفرانس گروههایی از اپوزیسیون خارج از کشور از مجله «حزب کمونیست کارگری » به قصد تعطیلی جلسه دست به اخلالگری زدند. واکنش آنها و گزارش و نقد یک روزنامه عصر از مصاحبه اکبر گنجی و پخش تصاویری از فضای ناآرام کنفرانس در دو نوبت توسط سیمای جمهوری اسلامی، و در پی آن واکنش بسیاری از مسوولین نظام، ائمه جمعه، جناحهای سیاسی، شخصیتهای فرهنگی - سیاسی و مردم، بازتاب پدیده کنفرانس برلین را در داخل کشور به یک بحران ملی بدل کرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات