کنت مونت کریستو

کنت مونت کریستو 

نویسنده: الکساندر دوما
مترجم: عنایت الله شکیباپور
ناشر: دبیر - مهتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 478
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1396- دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب 

ادموند دانتس، دریانوردی زندانی و مسافری مرموز با چندین چهره، می‌خواهد با ثروت‌های افسانه‌وار خود طبقه اشراف پاریس را به هم بریزد.دانتس در ۱۸۱۵، در روز ازدواجش، به اتهام دروغین طرفداری از ناپلئون در بندر مارسی زندانی می‌شود و بر اثر سعایت رقیب عشقی‌اش، فرناند، و رقیب تجاری‌اش، دانگلار، مدت چهارده سال محبوس می‌ماند و این واقعه، در عین حال، به نفع مقاصد سیاسی یک قاضی جوان و جاه‌طلب به نام ویلفور است که در زندانی‌شدن او دست دارد.

درسیاهچال پس از چندین سال از زندانی شدنش، متوجه می‌شود که زندانی دیگری مشغول حفاری جهت فرار کردن از زندان است سرانجام او نیز مشغول به کار می‌شود و متوجه می‌شود که او آبه فاریا یک کشیش و دانشمندایتالیایی است.

آبه فاریا نقشه گنج سرشار جزیره مونت کریستو را در اختیار او می‌گذارد. ولی درست قبل از اینکه بنتوانند نقشه فرار خود را نهایی کنند آبه می‌میرد. دانتس با طرح بسیار ماهرانه‌ای از زندان می‌گریزد، گنج را به دست می‌آورد، به پاریس می‌رود و از سه دشمن خون‌خوار خود انتقام وحشتناکی می‌گیرد. دانتس از حد همه قوانین انسانی و الاهی فراتر می‌رود و مانند تقدیر، بی‌رحم و تزلزل‌ناپذیر می‌شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کنت مونت کریستو

  • ناشر: دبیر
  • کد کتاب: 98502
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال
  • 320,000ریال

برچسب ها: الکساندر دوما, عنایت الله شکیباپور, داستان های فرانسوی, داستان های کلاسیک, کنت مونت کریستو, داستان های تاریخی, رمان تاریخی, کتاب کنت دومونت کریستو