منو
سبد خرید

کنتس سوهانک

کنتس سوهانک
درحال حاضر موجود نمی باشد
کنتس سوهانک
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 120604 - 67/2
  • وزن: 1.00kg
  • UPC: 45 = 50
0 ریال

کنتس سوهانک

نویسنده: خسرو معتضد
ناشر: قطره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 472
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

این کتاب خواندنی و جذاب به زندگی پرفراز و نشیب این زن و وقایع و ماجراهی دیگری از اواخر دوره قاجار و اوایل پهلوی مربوط به آن پرداخته است.

صدایش ملایم، مهربان، لطیف و صمیمی بود. مؤدبانه سلام گفت.
من باورم نمی شد که این خانم قد بلند شیک پوش، همان زرین کلاه باشد، چون هیچ شباهتی به درخشنده یا شوکت ملک و یا زرین کلاه همسر تیمسار مرفه نداشت.به نظرم بعید می نمود این خانم مجلل زرین کلاه دختر خوانده تیمسار سرلشکر رضا قلی خان باشد که او را به نام کنتس سوهانک نوه اسعدالملک،می شناساندند.

آیا این خانم با این همه دبدبه و کبکبه زرین کلاه دختر مشهدی جان قربان بارفروش است؟
همان دختری که چهل و چند سال پیش، شاید پنجاه سال پیش، انوار بخت و اقبال بر سرش تابیده و ناگهان از عمق تهیدستی و گمنامی و فقر، وارد دنیای پر از ناز و تنعم و بی نیازی اشرافیت ایران شده و پس از یک دوره تحصیل در مدرسه ژاندارک تهران از اروپا و آمریکا سردرآورد....

در این رمان تاریخی، سرلشکر "مرفه" تصمیم می‌گیرد تا برای دختری روستایی امکانات تحصیل را فراهم آورد. بر این اساس ابتدا او را به مدرسه‌ی ژاندارک فرستاده و پس از اتمام تحصیلات دبیرستانی، او را به اروپا می‌فرستد و بدین‌ترتیب دختری روستایی به فردی فرهیخته تبدیل می‌شود. در این حال، سرلشکر مرفه با او ازدواج کرده و به او لقب کنتس سوهانک می‌دهد و به دروغ می‌گوید که او دختر یکی از شاهزاده‌های قاجار است.

تا این که در کشور کودتای رزم‌آرا (نخست‌وزیر) رخ می‌دهد و سوهانک ناخودآگاه در مسیر این کودتا قرار می‌گیرد و... گفتنی است نویسنده در این داستان، حوادث تاریخی ایران در خلال سال‌های (57-1327) را به تصویر کشیده و طی آن آریستوکراسی (اشرافیت) دوره‌ی قاجار و پهلوی را به سخره می‌گیرد و بر این اصل تاکید می‌ورزد که تربیت بر اصل و نسب رجحان دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات