منو
سبد خرید

کنترپوان تنال ؛ آهنگسازی به شیوه باخ

کنترپوان تنال ؛ آهنگسازی به شیوه باخ
-13 %
کنترپوان تنال ؛ آهنگسازی به شیوه باخ
  • موجودی: موجود
  • مدل: 104599 - 41/6
  • وزن: 0.20kg
350,000 ریال
400,000 ریال

کنترپوان تنال

نویسنده: علیرضا مشایخ
ناشر: ماهور
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 143
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

آهنگسازی به شیوه باخ

این کتاب می‌کوشد تا دانش شما را در گستره‌ی کنترپوان تنال به مرحله‌ای برساند تا بتوانید انوانسیون‌های دو و سه‌صدایی در شیوه‌ی باخ تصنیف کنید و این ممکن نخواهد بود مگر آنکه هم‌زمان و در کنار آن «فرم» را نیز به ‌خوبی فرا گیرید. هدف از نوشتن این رساله نه آماده کردن هنرجویان برای ورود به دانشکده‌ها و مدرسه‌های موسیقی که آماده کردن و آموزش آنها برای دریافت و درک دانش و هنر آهنگسازی است تا دانشجویانی که امکان تحصیل در دانشکده‌های موسیقی باختر زمین را ندارند نیز دانش کلاسیک آهنگسازی را بیاموزند.

آنچه را که امروز کنترپوان تنال می نامیم، نتیجه منطقی پیدایش تفکر چندصدایی عمودی از درون چندصدایی افقی است. بطور کلی هارمونی وکنترپوان تنال، دوگونه برخورد با یک موضوع هستند. « یوهان یوزف فوکس » آهنگساز اتریشی را می توان بنیانگذار آموزش این شیوه دانست .

بنا به گفته نویسنده این کتاب ، چون دیگر نوشته های من در زمینه آموزش دانش موسیقی بهتر است با همراهی و زیر نظر آموزگاری توانا و آشنا با این علم فراگرفته شود .این کتاب برای کسانی که با هارمونی آشنایی دارند ولی امکان دسترسی به کلاس ندارند ، گام به گام و به تنهایی کنترپوان را به آنها می آموزد .

در آغاز بطور کاربردی آموزش شروع می شود و در هر گفت و گویی به چگونگی برخورد باخ با مسئله اشاره می شود چون باخ بهترین راهنما ، آموزگار و استاد کنترپوان تنال است و سعی شده که فرد در این گستره به مرحله ای برسد تا بتواند انوانسیون های دو و سه صدایی در شیوه باخ تصنیف کند .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات