کتاب کنترل دیابت با مدیریت استرس ، اضطراب و افسردگی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب روانشناسی انتشارات لگا

کنترل دیابت با مدیریت استرس ، اضطراب و افسردگی

نویسنده: زهرا آزادفر
ناشر: لگا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 95
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

مراقبت از دیابت برای بیمار ، تنش روانی زیادی ایجاد می کند. تنش روانی می تواند فرد را مستعد افسردگی کند. با ظهور عوارض دیابت ، فرد احساس درماندگی و ناکامی می کند. این احساسات می توانند بیمار را در معرض ابتلا به اختلالات تغذیه ای قرار دهند. عوارض هیجانی و تنش روانی نقش مهمی در کنترل قند خون در بیماری دیابت دارد. تنش روانی می تواند مقدار قند خون بیمار را تغییر دهد. این تغییر از دو طریق اتفاق می افتد. اولاً : بیماران تحت تنش روانی ، مراقبت خوبی از خود به عمل نمی آورند. آن ها از سلامت تغذیه ای مناسبی برخوردار نبوده ، کمتر ورزش می کنند. ثانیاً هورمون های تنش روانی می توانند مستقیماً باعث تغییر در سطح قند خون بیمار شوند.

برای دیدن تأثیر تنش روانی بر قند خون ، می توان قبل از سنجش قند خون خود ، میزان تنش روانی ذهنی را با مقیاس 1 تا 10 تخمین و ثبت کرد و عملاً در طی زمان ، ارتباط تنش روانی با قند خون را ارزیابی نمود خطر ابتلا به افسردگی در بیماران دیابتی دو برابر بیشتر از دیگر افراد جامعه می باشد ، به خصوص هنگامی که بیمار دچار عوارض بیماری دیابت مانند مشکلات چشم ، کلیه ، قطع عضو و غیره شده باشد.

افسردگی با تغییر در شیوه ی زندگی یک بیمار مبتلا به دیابت می تواند بر مدیریت بیماری دیابت توسط بیمار تأثیر منفی بگذارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کنترل دیابت با مدیریت استرس ، اضطراب و افسردگی

  • ناشر: لگا
  • کد کتاب: 51413 - 43/4
  • موجودی: در انبار
  • 70,000ریال

برچسب ها: زهرا آزادفر, روانشناسی استرس, افسردگی و دیابت, قند خون, پزشکی, سلامتی, تغذیه, مرض قند, اضطراب, کتاب کنترل دیابت با مدیریت استرس ، اضطراب و افسردگی