کتاب کمک های اولیه برای فرزندتان فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب سلامت انتشارات جهان کتاب

کمکهای اولیه برای فرزندتان

نویسنده: کولینگ براون
مترجم: ناصر زاهدی
ناشر: جهان کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 124
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

کودکان سرشار از انرژی اند و هر آن در جست‌و‌جوی چیزی تازه اینکه کودکان به دنبال ارضای این اشتیاق به جست‌و‌جو و کشف حادثه آفرین ‌می‌شوند مساله‌ای اجتناب ناپذیر است . اگرچه اکثر این حوادث عوارضی جزیی دارند با وجود این ضروری است که بزرگسالان راه و روش کمک به کودکان را بدانند و دقیقا همین موضوع مورد توجه این کتاب است هدف کمک‌های اولیه برای فرزندتان این است که به پدر ومادر‌ها پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها مسوولان مهد کودک‌ها وخلاصه هرکه با کودکان سروکار دارد این اطمینان خاطر را بدهد که ‌می‌تواند در موقعیت‌های اورژانس به درستی فکر و عمل کند.

روش‌ها و موارد کمک‌های اولیه که در اینجا آموزش داده ‌می‌شودشامل جدید‌ترین شیوه‌های امداد پزشکی است که امروزه در موارد اورژانس کودکان به کار ‌می‌رود وبرای امدادگران تدریس ‌می‌شود خواننده از طریق این کتاب ‌می‌توانید موارداروژانس کودکان را بهتر بشناسد و روش‌های امداد در هر مورد را فرا بگیرد.

داشتن فکر روشن حفظ آرامش‌، اعتماد به نفس و کاربرد درست روش مناسب امداد به کودک در هنگام رو به رو شدن با هر حادثه ضروری است هر که با کودکان سروکار دارد خواهان این اطمینان خاطر در عمل و اعتماد به نفس است کتاب حاضر این هدف را دنبال ‌می‌کندکه به خواننده نشان دهد روش کار چیست وکاربرد درست آن چگونه است و سعی ‌می‌کنداعتماد به نفس لازم را به او بدهد‌‌ همان چیزی که کودکان به هنگام درگیری با خطر به آن نیاز دارند.

هدف «کمک‌های اولیه برای فرزندانتان» این است که به پدر و مادرها، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، مسئولان مهد کودک‌ها و هرکسی که با کودکان سر و کار دارد، این اطمینان خاطر را بدهد که می‌تواند در موقعیت‌های اورژانس به درستی فکر و عمل کند.

خون دماغ شدن معمولا به دنبال اصابت ضربه‌ای به بینی و یا انگشت کردن در بینی پیش می‌آید و معمولا خود به خود قطع می‌شود. اگر مایع رقیقی در پی شکستگی سر از بینی کودک خارج می‌شود، به سرعت او را به بیمارستان برسانید. اگر خون دماغ کودک بیش از بیست دقیقه به طول انجامد، او را به بیمارستان برسانید.

کودک باید در حالی که سرش به جلو خم شده، بنشیند. حدود ده دقیقه با انگشت شست و اشاره بخش نرم بینی را فشار دهید. این ناحیه بین نوک بینی و بخش سخت بینی (تیغه بینی) قرار دارد. در حالی که شما بینی کودک را محکم بسته‌اید، بگذارید که او از دهان نفس بکشد. کودک باید تمام آب دهانش را تف کند. اگر خون دماغ هنوز بند نیامده است، ده دقیقه دیگر هم بینی‌اش را فشار دهید. اگر خون دماغ همچنان ادامه دارد، همین کار را تکرار کنید. یک کیسه یخ و یا حوله‌ای خیس از آب سرد هم می‌تواند به بند آمدن خون کمک کند.

وقتی که خون بند آمد، با پنبه‌ای که با آب ولرم نمدار باشد، پیرامون بینی و دهان کودک را تمیز کنید. بگذارید کودک مدتی بنشیند. تمیز کردن بینی و یا فرو بردن انگشت در دماغ در ساعت‌های بعد مجددا به خونریزی می‌انجامد، از این کار کودک جلوگیری کنید.»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کمک های اولیه برای فرزندتان

  • 60,000ریال

برچسب ها: کولینگ براون, ناصر زاهدی, پزشک کودک, سلامتی, درمان, پزشکی, کمکهای اولیه, کتاب کمک های اولیه برای فرزندتان