کتاب کمک به کشورهای در حال توسعه فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب جامعه شناسی ، تاریخ اجتماعی انتشارات

کمک به کشورهای در حال توسعه

نویسنده: جان ایچ. آرنولد
مترجم: علیرضا زرین کفش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 235
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1342 - دوره چاپ:

کمیاب  - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

سرمایه گذاری خارجی - کشورهای درحال رشد

کمک های اقتصادی و سرمایه گذاری های امریکا در کشورهای در حال توسعه

 

کشور در حال توسعه یا کشور رو به رشد کشوری است با استانداردهای نسبتاً پایین زندگی، پایه صنعتی توسعه نیافته و شاخص پایین توسعه انسانی (HDI). این اصطلاح با عبارات قبلی ساخته شده در این مورد تفاوت دارد، از جمله با اصطلاح جنگ سرد- که جهان سوم را تعریف نموده و معنای ثانویه‌ای را به ذهن می‌آورد که منفی است. مترادف دیگر اصطلاح کشور در حال توسعه عبارتست از: کشور کمتر توسعه یافته (LDC) یا کشور کمتر توسعه یافته از لحاظ اقتصادی (LEDC).

کشور کمتر توسعه یافته از لحاظ اقتصادی اصطلاحی است که از طرف جغرافیدانان جدید برای توصیف کشورهایی استفاده می‌شود که بطور دقیقتر به عنوان کشورهای در حال توسعه طبقه‌بندی شده‌اند با این خصوصیت که آن‌ها از لحاظ اقتصادی کمتر توسعه یافته‌اند، و معمولاً بیشترین همبستگی را با عوامل دیگری همچون توسعه پایین انسانی دارند.

توسعه بین‌المللی| توسعه مستلزم ساختاری جدید (هردو صورت فیزیکی و سازمانی) و نوعی فاصله‌گیری از بخشهای با ارزش افزوده پایین همچون کشاورزی و استخراج منابع طبیعی است. کشورهای توسعه یافته، معمولاً در این مقایسه دارای نظامهایی مبتنی بر رشد اقتصادی خودجوش در بخش ثالث| سوم و بخش چهارم صنعت| بخشهای چهارم و استانداردهای بالای زندگی می‌باشند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کمک به کشورهای در حال توسعه

  • کد کتاب: 64553 - 69/6
  • موجودی: در انبار
  • 120,000ریال

برچسب ها: جان ایچ. آرنولد, علیرضا زرین کفش, اقتصاد جهانی, جامعه شناسی اقتصادی, رشد اقتصادی, اقتصاد سیاسی, کتاب کمک به کشورهای در حال توسعه