كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
کمدی انسانی

کمدی انسانی

نویسنده: انوره دو بالزاک
مترجم: حسن شهباز
ناشر: علمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 242
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته  - سال انتشار: 1364 - دوره چاپ: 1

کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

همراه با پژوهشی در داستان های کمدی انسانی و مروری در زندگانی‌نامه انوره دوبالزاک

آنتوانت دوشس بسیار زیبایی است که بنا بر مصلحت خانوادگی با مردی نامدار ازدواج کرده اما زن و شوهر علاقه ای به هم ندارند و هر کدام به دنبال زندگی خود است . در این شرایط آنتوانت سعی می کند برای خود عشاقی فراهم کند با انها خوش باشد از اظهار عشقشان لذت ببرد اما خود دل نمی بندد و پا را از محدوده ای فراتر نمی نهد اما ..

...اینها همه برای عبرت سایرین است، بسیار خوب شماکه یک زن مقدس و مذهبی هستید و خود را پارسا و پاکدامن می دانید وظیفه دارید که برای این مرد گناهکار دعا نخوانید و طلب مغفرت کنید، شما از این خانواده هستید اما فرقی که با آنها دارید این است که آنها مجازات می شوند اما شما خوشحال و خوشبخت زندگی می کنید…

در داستان دوشس بالزاک زنی را به ما نشان می دهد که با یک عشق آسمانی در حالیکه می خواهد روح او را بشناسد با یک ژنرال سرسخت ارتش روبرو می شود .کمدی انسانی، اوضاع جامعه فرانسه و شهر پاریس را در دوران بازگشت بوربون‌ها به سلطنت فرانسه و سلطنت ژوئیه فرانسه به تصویر می‌کشد.

بالزاک نویسندهء رئالیستی است که در کارهایش به محکوم کردن کسی یا جامعه ای نمی پردازد بلکه با نگاهی موشکافانه و خلاقانه آنچه که در اطرافش می بیند به تصویر می کشد و اگر تصویرش کریه و بد منظر است تقصیری به گردن او نیست بلکه به خود واقعیت است!او معتقد است: 

عالم انسانی به انواع مختلف اجتماعی تقسیم شده است که هریک خطوط مشخصی را داراست و انسان مولود این اجتماعات پیوسته در حال تحول است. تنها منافع شخصی و سودجویی است که محرک اصلی همه اعمال و رفتار او به شمار می­آید.

او رمانهایش را در مجموعه کمدی انسانی قرار داد و معتقد بود کمدی انسانی بنایی معظم و باشکوه است با دورنمایی از جامعه فرانسوی و از زندگی واقعی افراد آن. بالزاک بعضی از شخصیت هایش را در رمان های دیگرش نیز وارد کرد تا با این پیوستگی و شباهت ها کلیت کارهایش را مجموعه ای به هم پیوسته از انسان های له شده در بند جامعه نشان دهد. او با بهره‌گیری از ایجاد پیوند میان شخصیت‌ها و تکرار حضور آنها در داستان‌های مختلف موجب شده علاوه بر مفاهیم و شخصیت هایی که به آن ها می پردازد قصه های جذابی نیز برای خوانندگانش بیافریند.

در کارهای بالزاک پول جایگاه مهم و تعیین کننده ای داراست در واقع بالزاک واقعیات زمینی شدن افکار و رویاهای انسانی را نمایش می دهد.خدا در روابط انسانی به مشتی فرانک تبدیل شده و دارندگانش خوشبختی جاودان دارند و فقیران به دنبال حیله و مکری برای به دست آوردنش. در کارهای بالزاک هیچ کس برای خانهء آسمان نمی جنگد بلکه زمین و مناسباتش از همه چیز مهمتر است.در تاریخ فلسفه در ابتدا کانت در اواخر قرن هجده برای توضیح و پرداخت اندیشه هایش برای اولین بار نهایت و کمال را با کیسه ای پول نشان داد و به نگارش دیدگاهش به چهان و فلسفه پرداخت در صورتی که قبل از او در تاریخ فلسفه همیشه خدا(به عنوان علت اولیه و نهایی)در این حایگاه قرار می گرفت....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کمدی انسانی

  • ناشر: علمی
  • کد کتاب: 110604 - 37/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: انوره دو بالزاک, حسن شهباز, داستان های کوتاه فرانسوی, داستان های کلاسیک, داستان های فرانسوی, کتاب کمدی انسانی و زندگانی نامه انوره دوبالزاک و معرفی آثار او