دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

کمدی انسانی یا پیک مرگ و زندگی

کمدی انسانی یا پیک مرگ و زندگی

نویسنده: ویلیام سارویان
مترجم: سیمین دانشور
ناشر: ابن سینا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 320
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1333 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت :  درحد نو ؛ لبه جلد کتاب زدگی دارد

 

مروری بر کتاب

مصور

اسم پسر کوچک ـ " یولیسس مکالی " بود . روزی بالاسر لانه ای که خرگوش در حیاط عقب خانه شان چال کرده بود .
خانه آنها در خیابان " سنتا کلارا " در شهر ایثاکا واقع در کالیفرنیا بود . خرگوش این لانه ، خاکهای مرطوب و تازه را به هوا می پراکند و به پسرک دزدکی نگاه می کرد .

پسر برایش غریبه بود ، اما شاید دشمن نبود . هنوز پسربچه از این معجزه کاملاً لذت نبرده بود که پرنده ای از پرنده های ایثاکا پروازی کرد و روی شاخه درخت بلوط کهنی که در همان حیاط عقب خانه قرار داشت نشست .

این کتاب از ادبیات زمان جنگ و تحت تاثیر جنگ جهانی دوم نوشته شده و داستان زندگی یک خانواده ی فقیر امیریکایی در زمان جنگ که به علت شرکت کردن تنها نان اور خانواده در جنگ وضع مادی انها از بد به بدتر گرایید.پسر چهارده ساله ی خانواده هومر با شغل نامه رسانی که داره تلگرافهایی رو که حاوی خبر مرگ فرزندان خانواده هاست پیامهای مرگ و زندگی عشق و امید را به سراسر شهر می رساند.

کمدی انسانی ابتدا به صورت سناریو و برای فیلم تنظیم شده بود در سال ۱۹۴۲ سارویان بنا به دعوت کارگاه های فیلمبرداری به هالیوود رفت تا فیلم کمدی انسانی رو زیر نظر خودش تهیه کنه ولی چون فیلمبردارها به راهنماییهاش توجه نکردند و  جنبه های تجاری فیلم رو در نظر گرفتند سارویان هالیوود رو ترک کرد....

فهرست

• تا کوهی سارویان
• یولیسس
• هومر
• تلگرافخانه
• تمام جهان به من حسد خواهند برد
• تو به راه خود برو ، من هم به راه خود می روم
• آوازی برای اقای گروگن
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات