كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
کلیم سامگین ؛ چهار جلدی

کلیم سامگین ؛ چهار جلدی

نویسنده: ماکسیم گورکی
مترجم: محمد قاضی
ناشر: سحر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 3013
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار:  1369 ~ 1361 - دوره چاپ: 1 

کمیاب  - کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب 

در کلیم سامگین جامعه روسیه در تمامیت خود ظاهر می شود.در اینجا دیگر سرنوشتهای فردی نیستند که امکان صعود از جزء به کل می دهند و کل را روشن می نمایند...

- پس این بگیر و ببندها کی تمام خواهد شد؟
- چه سوال ساده دلانه ای کردید، سامگین! برای چه می خواهید این بگیر و ببندها قطع بشود؟ شما وقتی با مقامات هیئت حاکمه در مبارزه هستید قبول کنید که خوب است گاه گاهی هم به زندان بیفتید تا در آنجا خستگی ناشی از کارهای مفیدی را که انجام داده اید از تن به در کنید. بعدا وقتی که بر اثر اقدامات شما انقلاب به وقوع پیوست این بار شما هستید که انواع و اقسام از این شهروندان را به زندان خواهید انداخت.

کلیم سامگین را ماکسیم گورکی در سال های ١٩٢٧ تا ١٩٣۶ نوشته است ( هرچند که مرگ مشکوک نویسنده مانع از تمام شدن کتاب شده است). داستان هرچند که در سال های دور و در جایی دور از سرزمین مادری ما می گذرد، اما یک جورهایی می توان داستان ایران قبل و بعد از انقلاب را در آن دید. این شباهت عجیب روسیه-شوروی به ایران به شکلی عجیب و ترسناک، دقیق است. و البته این شباهت و سرنوشت همه انقلاب هاست که ترسناک است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کلیم سامگین ؛ چهار جلدی

  • ناشر: سحر
  • کد کتاب: 53613 - 107/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ماکسیم گورکی, محمد قاضی, داستان های روسی, جامعه شناسی روسیه, گورکی, کتاب کلیم سامگین