دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

کلید ورود به طب قدیم

کلید ورود به طب قدیم
درحال حاضر موجود نمی باشد
کلید ورود به طب قدیم
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 139234 - 59/4
  • وزن: 0.40kg
  • JAN: 2
0 ریال

کلید ورود به طب قدیم

نویسنده: جمشید خدادادی
ناشر: نشر شهر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 310
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1392 ~ 1388 - دوره چاپ: 9 ~ 1

 

مروری بر کتاب

در این کتاب با مباحث اساسی طب سنتی، مزاج‌ها، طبایع، اصول زندگی سالم و... آشنا خواهید شد. بر اساس توضیح پشت جلد، نویسنده سعی دارد با استفاده از تجربیات اساتید طب قدیم و استفاده از منابع ارزشمندی همچون قانون در طب حکیم شیخ الرئیس ابوعلی سینا این باور اثبات شده‌ی نیاکان‌مان را یادآور شود که هماهنگی سه مزاج (مزاج شخص, غذا و فصل) بهترین روش پیشگیری از بیماری‌هاست و با توجه به این اصل انسان می‌تواند با آرامش کامل به زندگی خود ادامه دهد.در کتاب کلید ورود به طب قدیم سعی بر آن بوده است تا مباحث طب قدیم به زبان طب جدید بیان و با آن مقایسه شود.

از این رو نخست، برخی از مباحث طب قدیم همچون شناخت: اخلاط، مزاج‌ها، فصول و…، بررسی می‌شود. سپس، طب نوین در حوزه سیستم ایمنی بدن، توراث، سیستم تنظیمات هورمونی و…، تشریح می‌شود. و در پایان برخی از گیاهان دارویی و داروهای شیمیایی معرفی و خواص آن‌ها بیان می‌شود.

 استاد جمشید خدادادی، محقق و بنیان‌گذار طب قرآنی است، وی، بیش‌اط 25 سال است که در کنار تدریس، پژوهش گسترده‌ای را در زمینه تغذیه و سلامتی انسان آغاز کرده و به دلیل ابتکارها و نوآوری‌هایش، موفق به دریافت دو دیپلم افتخار از جامعه مخترعین و مبتکرین ایران شده که یکی از آن‌ها درامان نازایی (بیماری آندومتریوز) با استفاده از رژیم غذایی است.

استاد خدادادی، باور به بهبود بیماری‌ها نه توسط دارو و از بین بردن نشانه‌های آن، بلکه از طریق استفاده از غذاهای طیب و گیاهی و اجتناب از غذاهای مضر و ناسالم از زندگی و بهبود شیوه تفکر انسان دارد و در این کتاب، با بازگویی اصول و مبانی طب قدیم و تاثیر آن در سلامتی انسان، سعی دارد با استفاده از تجربیات اساتید طب قدیم و استفاده از منابع ارزشمندی همچون قانون در طب ابوعلی سینا، این باور اثبات شده در طب قدیم را یادآور شود که هماهنگی سه مزاج (مزاج شخص، غذا و فصل)؛ بهترین روش پیشگیری از بیماری‌ها است و با توجه به این اصل، انسان می‌تواند با آرامش کامل به زندگی خود ادامه دهد. در کتاب کلید ورود به طب قدیم، سعی بر آن بوده است تا ضمن احترام به دستاورهای طب مدرن و با هدف تدبر و تفکر بیش‌تر، مباحث طب قدیم به زبان طب جدید بیان و با آن مقایسه شود.

از این رو نخست، برخی از مباحث طب قدیم همچون شناخت ارواح و قوا ، ترکیب جسم انسان، مزاج‌های اصلی و نشانه‌های آن، اخلاط، شش اصل برای زندگانی سالم (سته ضروریه) و سایر مزاج‌ها (مزاج‌های فصول، سال‌های عمر، جنسیت‌ها،اندام بدن، غذاها و چاقی و لاغری و...) مطرح و سپس، طب نوین در حوزه سیستم ایمنی بدن، توارث، سیستم تنظیمات هورمونی و...تشریح شده است.
در پایان نیز، معرفی و بیان خواص برخی از گیاهان دارویی و عوارض داروهای شیمیایی آمده است. آشنایی با طب قدیم و مسائل بیان شده در کتاب کلید ورود به طب قدیم، می‌تواند مجالی برای طرح آرای نو در مبانی طبی و تامین و ارتقای سلامتی در جامعه باشد.

فهرست

فصل اول: طب قدیم
فصل دوم: طب مدرن
فصل سوم: داروهای گیاهی
فصل چهارم: معرفی داروهای مفرده
فصل پنجم: داروهای شیمیایی و اثرات جانبی آن ها

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات