دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

کلید نهج البلاغه

کلید نهج البلاغه
درحال حاضر موجود نمی باشد
کلید نهج البلاغه
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 110214 - 1/1
  • وزن: 0.20kg
0 ریال

کلید نهج البلاغه

نویسنده: صادق حسن زاده
ناشر: مومنین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 160
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 2

کیفیت : نو ؛ صفحه اول کتاب نوشته دارد.

 

مروری بر کتاب 

قابل استفاده در مسابقات ، تبلیغات و  تعلیمات اسلامی

کتاب شریف نهج البلاغه که به حق برادر و فرزند قرآن نام گرفته، بعد از قرآن عظیم، بهترین و عظیم ترین اثر جاودانه ى اسلامى است که با دستورها و مضامین بلند خود به زندگى مسلمانان شور و شعف خاصى بخشیده است. اندیشمندان، سالهاى سال درباره مطالب آسمانى این کتاب اندیشیده اند و در سایه آن به کلیدهاى معماى هستى دست یافته اند. اولیاء الله با زحمات و تلاشهاى شبانه روزى، خود را به ساحل این دریاى بیکران رسانده و جرعه اى از آن نوشیده ولى همچنان مبهوت عظمت این دریا هستند و آن امام دریا دل .

فرزانگان حقیقت بین براى تحقق عدالت در جهان، به این چشمه جوشان، چشم دوخته اند. سیاستمداران مسلمان این کتاب سیاست را محور و مدار حکومت سیاسى خود مى دانند هر چند در اجراى آن هنوز ناتوانند. رزمندگان در راستاى مبارزه با ظلم و ستم، آن را کتاب شجاعت مى خوانند. عارفان، مضامین بلند و بى نظیر آن را همچو آیینه اى شفاف مى دانند که نمایانگر چهره زیباى خلقت و رمز و راز هستى است. همام آن عارف و دلباخته که از سخنان گنجینه عرفان، سرمست شده و جان به جان آفرین سپرد. اهل دل، آن را کتاب اشک و عشق نامیده اند. مسیحیان آن را انجیل بلاغت نام داده اند و دانشمندان نامى عرب از آن به الگوى فصاحت و کتاب بصیرت تعبیر کرده اند.

فهرست

دلبستگى به نهج البلاغه
نهج البلاغه از دیدگاه فرزانگان جهان
سخنان شیفتگان نهج البلاغه
آشنایى با شرحها و ترجمه هاى نهج البلاغه
اطلاعات عمومى درباره نهج البلاغه
سیماى امام على در نهج البلاغه
و ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات