دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

کلیدهای آموختن به کودکان درباره خدا

کلیدهای آموختن به کودکان درباره خدا

نویسنده: ایریس یاب
مترجم: مسعود حاجی زاده
ناشر: صابرین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 181
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 ~ 1387 - دوره چاپ: 11 ~ 10


مروری بر کتاب 

خدا کیست؟ بیشتر والدین این سوال را از فرزندشان شنیده اند. شما با سوالاتی که فرزندتان درباره خدا و مسائل مذهبی دارد چگونه برخورد می کنید؟

این کتاب حاوی رهنمودهایی درباره برخورد با سوالات کودکان درباره اعتقادات مذهبی است. نویسنده کتاب که دارای دکترای آموزش می باشد پیشنهاداتی برای رشد معنوی کودکان در عصر حاضر ارائه خواهد داد.
نویسنده کتاب پیشنهاداتی برای کلیه والدین، صرف نظر از هر دین و عقیده ای که دارند، ارائه می کند تا بتواند با سوالات غیر قابل اجتناب فرزندشان درباره خدا و مسائل مذهبی برخورد شایسته ای نمایند.

بخش اول به سؤالات کودکان درباره خدا اختصاص دارد؛ سؤال‌هایی که ممکن است پاسخی برای آن‌ها نداشته باشید. به‌راستی چگونه می‌توان پاسخگوی معماهای بزرگ حیات بود؟
بخش دوم، به بررسی راه‌های مختلف ارتباط کودکان با خدا اختصاص دارد. با مطالعه این بخش، درخواهید یافت که ایمان تنها از طریق موعظه‌های اخلاقی تقویت نمی‌شود. در این زمینه شیوه‌های مختلفی وجود دارد که گاه برنامه‌ریزی شده انجام می‌شوند و گاه ناخودآگاه. به‌راستی از چه عواطفی می‌توان برای آموزش درباره خدا استفاده کرد؟ چگونه می‌توان بهترین محیط رشد معنوی و مذهبی در کودکان را فراهم آورد؟

بخش سوم، درباره حوزه وسیع‌تری از آموختن درباره خدا تهیه شده است. با مطاله این بخش درخواهید یافت که فرزندتان در واقع شاگردی در حال یادگیری است؛ شاگردی با آموزگاران متعدد. مراحل رشد معنوی کودک و پرسش‌هایی نظیر: «خانواده برای تقویت رشد معنوی کودکان، چگونه باید با جهان خارج ارتباط برقرار کند؟» در این بخش بررسی شده است.

مهم‌ترین پیام این کتاب به والدین این است که: هرگز نسبت به علاقه و کنجکاوی فرزندتان درباره خدا بی‌تفاوت نباشید. این بهترین راه برای سخن گفتن درباره مهم‌ترین مسائل زندگی اوست. باشد که از این طریق بتوانید ایمان، امید و مفهومی متعالی را به کودکتان ارزانی دارید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات