دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

کلیات فلسفه

کلیات فلسفه 

نویسنده: ریچارد پاپکین
مترجم: سیدجلال الدین مجتبوی
ناشر: حکمت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 450
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1360 - دوره چاپ: 3

کیفیت : درحد نو ؛ گوشه جلد کتاب رد تا خوردگی دارد

 

مروری بر کتاب 

وقتی آدمی برای خویشتن فکر می کند ، فیلسوف شده است. ولیکن چنین انسانی باید از تحقیق و مطالعه رسمی فلسفه خیلی چیزها بیاموزد؛ وی در این راه می تواند با فنونی مجهز شود که او را در نیل به ارتباط مطالب و دقت در تفکر کمک و یاری کند؛ مطالعه فلسفه برای او شناسایی افکار فلاسفه بزرگ گذشته را فراهم می کند.

به طوری که می تواند افکار و آراء خویش را با آنها بسنجد؛ و نیز از مسایلی که نمی توان به وسیله روش های عقل به آنها پاسخ داد آگاه گردد. تفکر او بدون داشتن چنین بنیادی، وی را چندان به پیش نمی برد.

ساده‌سازی‌ و آسان‌سازی‌ فلسفه‌ کاری‌ بسیار دشوار است. نویسندگان‌ چون‌ بیش‌ از هر چیز در صدد آسان‌ کردن‌ و سهل‌ الوصول‌ ساختن‌ مباحث‌ فلسفی‌ بوده‌اند، ناگزیر در بسیاری‌ از موارد سخن‌ را کوتاه‌ ساخته‌، دست‌ به‌ انتخاب‌ زده‌ و با تقسیم‌ فلسفه‌ به‌ شعبه‌ها و شاخه‌ها، حصارهایی‌ مصنوعی‌ به‌ وجود آورده‌اند. کتاب کلیات فلسفه نوشته ریچارد پاپکین و آوروم استرول کتابیست سودمند که با پرهیز از این ضعف ها، اصول بنیادین فلسفه را به زبان بسیار ساده و روان عرضه کرده است. غرض‌ نویسندگان‌ این کتاب فراهم‌ ساختن‌ کتاب‌ درسی‌ بنیادینی‌ بوده‌ است‌ که‌ خواننده‌ بتواند بر پایه‌ آن‌ تفکر فلسفی‌ خود را استوار سازد.‌‌ این‌ کتاب‌ هم‌ برای‌ غیر متخصص‌ علاقمند و هم‌ برای‌ دانشجویانی‌ که‌ برای‌ نخستین‌ بار به‌ مطالعهِ‌ منظم‌ فلسفه‌ می‌پردازند بسیار سودمند است.

نویسنده در این اثر سعی کرده است از دشواری بعضی مفاهیم فلسفی بکاهد و آن ها به گونه تبیین کند که برای همه خوانندگان و علاقه مندان و حتی دانشجویان فلسفه قابل فهم باشد. بسیاری از ما همواره به دنبال منبعی جامع و آسان فهم از کلیات مقدماتی فلسفی بوده ایم.

وی در این کتاب چیزی که به دنبال آن هستید را به شما می دهد. این کتاب مزیت دیگری که دارد این است برای آن هایی هم که سالها درگیر متون فلسفی بوده اند مب تواند مطالب جدیدی ارائه دهد. این کتاب حاوی گزیده‌هایی از برخی از متفکران بزرگ تاریخ فلسفه است. این کتاب همچنین یک مرور کلی از تعدادی از حوزه های مختلف فلسفه را ارائه می دهد. با خواندن این کتاب در آخر می توانید به راحتی نام فیلسوفان را از هر حوزه ای که به آن علاقه دارید از کتاب بیرون بکشید و بعد مطالعات گسترده تر خود را پی بگیرید


فهرست 

فلسفه چیست؟ 
علم اخلاق
فسلفه سیاسی
فلسفه اولی(مابعدالطبیعه)
فلسفه دین
شناسائی
منطق
فلسفه معاصر

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات