دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

کلیات روش ها و فنون تدریس

کلیات روش ها و فنون تدریس

نویسنده: امان الله صفوی
ناشر: وزارت آموزش و پرورش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 160
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1364 - دوره چاپ: 1

کیفیت : نو ؛ مزین به نوشته و امضای نویسنده

 

مروری بر کتاب

یکی از درس های مهم و کلیدی در دوره تربیت معلم همین درس کلیات روش ها و فنون تدریس است که برای عموم رشته ها در نظر گرفته شده است  این درس دارای دو جنبه نظری و علمی است که باید به موازات هم آوخته شوند.

فصل  اول – کلیات: شامل مطالبی است که به اصول و مبانی آموزش و پرورش مربوط می شود و به طور اختصار زمینه را برای ورود به بحث های کاربردی که در فصل های بعدی مطرح می شود، فراهم می سازد.

فصل دوم – هدف ها: با دیدگاهی جامع و سیستمی، هدف ها و اصول و فنون تدوین و کاربرد آنها را در تدریس مطرح می سازد. در این فصول حیطه های شناختی، عاطفی و روانی – حرکتی معرفی شده است.

فصل سوم – روش ها و فنون تدریس: مهارت های کاربردی هر فن و روش و شیوه ارزشیابی آنها را مورد بحث قرار می دهد.

فصل چهارم – فرآیند مهارت های تدریس: شامل مهارت های قبل از تدریس، مهارت های ضمن تدریس و مهارت های پس از تدریس است. در حقیقت در این فصل طرز تهیه درس به شیوه ای جامع و نوین تشریح شده است.

فصل پنجم – الگوهای طرح درس: این فصل از کتاب متن کوتاه کلیات روش ها و فنون تدریس، نمونه هایی از خلاصه طرح درس را که در حقیقت چکیده ای از فرآیند مهارت های تدریس (فصل چهارم) است ارائه می دهد.

فصل ششم – الگوهای جدید تدریس: در این فصل الگوهای جدید تدریس، با استفاده از منابع معتبر به شیوۀ کاربردی و ذکر مثال های موردی ارائه شده است.

فهرست

کلیات
هدف در آموزش وپرورش
روش هه وفنون تدریس
مهارت های فرایند تدریس
الگو های طرح درس
الگوهای جدید تدریس

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات