كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
کلیاتی از تاریخ تمدن و فرهنگ

کلیاتی از تاریخ تمدن و فرهنگ

نویسنده: مجید یکتائی
ناشر: گوتنبرگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 225
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : عالی


مروری بر کتاب 

فرهنگ آن چیزی است که مردم با آن زندگی می کنند. فرهنگ ازآنِ مردم است؛ فرهنگ را مجموعه پیچیده‌ ای از دانش ها؛ باورها؛ هنرها؛ قوانین؛ اخلاقیات؛ عادات و هرچه که فرد به عنوان عضوی از جامعه از جامعهٔ خویش فرامی‌ گیرد تعریف می‌ کند. هر منطقه از هر کشوری می‌ تواند فرهنگی متفاوتی با دیگر مناطق آن کشور داشته باشد.

فرهنگ به وسیلهٔ آموزش به نسل بعدی منتقل می‌ شود؛ در حالی که ژنتیک به وسیلهٔ وراثت منتقل می‌ شود. فرهنگ، راه مشترک زندگی، اندیشه و کنش انسان است. فرهنگ شامل هنر؛ ادبیات؛ علم؛ آفرینش ها؛ فلسفه و دین است.

واژه تمدن و فرهنگ غالباً به معانى مختلف و گوناگونى مورد استفاده قرار مى‌گیرد و به‌نظر مى‌رسد که حد و مرز آنها مشخص نیست. برخى ”تمدن“ را معادل ”فرهنگ“ دانسته و تفاوتى بین این دو قائل نیستند و برخى ”فرهنگ مادی“ را ”تمدن“ و ”فرهنگ“ معنوى را معادل ”فرهنگ“ مى‌دانند.

اما به‌نظر ”باتومور“ واژه ”تمدن“ چه در جامعه‌شناسى و چه در انسان‌شناسى به اندازهٔ واژه فرهنگ اهمیت اساسى نیافته و به‌نحو بسیار کلى عارى از دقت است. بیشتر به‌صورت واژهٔ خاص مورخین باقى مانده و غالباً براى تشریح چیزهائى به‌کار مى‌رود که انسان‌شناسان آن را ”فرهنگ“ مى‌نامند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کلیاتی از تاریخ تمدن و فرهنگ

  • ناشر: گوتنبرگ
  • کد کتاب: 75854 - 87/5
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال

برچسب ها: مجید یکتائی, تاریخ تمدن, تاریخ جهان, تاریخ اجتماعی, کتاب کلیاتی از تاریخ تمدن و فرهنگ