کتاب کله پوک و مرد فراموشکار فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب کودک و نوجوان انتشارات معراجی

کله پوک و مرد فراموشکار

نویسنده: مارک تواین
مترجم: فرهاد
ناشر: معراجی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 40
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1341 - دوره چاپ: 1 

کمیاب  - کیفیت : عالی
 

مروری بر کتاب 

کله پوک :
دیلسون وکیل ادگستری است، پس از ورودش به شهر جدید به سبب یک تصمیم‏ گیرى شتاب زده ، از سوی مردم لقب کله پوک می‌گیرد و به این ترتیب شهرت بدی در انجام امور حقوقى پیدا می‌کند. ولى بدون اینکه ناامید شود به کار مورد علاقه‏ اش یعنى جمع آورى آثار انگشتان مردم مى‏ پردازد. در نتیجه روزى مى‏ تواند در حالى که اسناد موجود حاکی از تقصیر افراد بى گناهى است ، قاتل اصلى قاضى هرسیکل را رسوا کند....

مرد فراموشکار:

در زمان‌های گذشته، در یکی از روستاهای دور، مرد فراموشکاری زندگی می‌کرد که به خودش زحمت نمی‌داد هیچ حرفی را به خاطر بسپارد. روزی یک فروشنده دوره‌گرد به ده آنها آمد. زنش مقداری ادویه از آن فروشنده خرید. وقتی مرد فراموشکار به خانه آمد، زنش از او خواست به دنبال فروشنده برود و از او بپرسید چه مقدار از آنها را در غذا بریزد. مرد فراموشکار به دنبال فروشنده رفت و از چند آبادی گذشت و بالاخره او را پیدا کرد. به خاطر این که یادش نرود، ‌انگشتش را در کف دستش گذاشت و گفت: «فقط این قدر!» در راه بازگشت برای فراموشکار اتفاقاتی زیادی رخ داد.

همین اتفاقات باعث شد که مرد فراموشکار به زندان بیفتد. چون او را به خاطر دزدی گرفته بودند و فردای آن روز مرد فراموشکار را به پای چوبه دار بردند. در همین لحظه او با فریاد گفت: «سری که در آن یک جمله فرو نمی‌رود، همان بهتر که بالای دار برود.» شاه با شنیدن حرف مرد فراموشکار متوجّه شد که او بی‌گناه است و به او گفت: «تو فراموشکار نیستی، چون اگر بودی چنین جمله‌ای را نمی‌گفتی.» مرد تصمیم گرفت، بعد از آن هر چیزی را که لازم است، با خاطر بسپارد.
 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کله پوک و مرد فراموشکار

  • ناشر: معراجی
  • کد کتاب: 101707 - 116/6
  • موجودی: در انبار
  • 300,000ریال

برچسب ها: مارک تواین, داستان های کودک, افسانه های اروپایی, افسانه ها, کتاب کله پوک و مرد فراموشکار