منو
سبد خرید

کلمبا

کلمبا
-13 %
کلمبا
  • موجودی: موجود
  • مدل: 124230 - 107/5
  • وزن: 0.50kg
1,750,000 ریال
2,000,000 ریال

کلمبا

نویسنده: پروسپر مریمه
مترجم: سید ضیاالدین دهشیری
ناشر: بنگاه ترجمه و نشر کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 423
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1351 - دوره چاپ : 1

کمیاب  - کیفیت : در حد نو ؛ روکش کتاب چسب خوردگی مختصری دارد و روی فرمان کتاب خط زده شده

 

مروری بر کتاب

زهره شهرایل- ارواح عالم برزخ

داستان کلمبا ماجرای قتل پدری است که فرزندش به خون خواهی و انتقام برخاسته، به قصاص، دو فرزند قاتل را می کشد. این داستان ره آورد سفری است از جزیره ی کرس که نویسنده ی آن هنگام اقامت در آن جزیره از میزبان خود شنوده است.

در این کتاب تحلیلی دقیق درباره ی قصاص و انتقام دیده می شود، در سراسر کتاب شرحی از وضع هنر، معماری، موقع طبیعی، آداب و رسوم و روحیه ی مردم جزیره به چشم می خورد، داستان به نام خواهر یکی از میزبانان نویسنده در جزیره ی کرس، موسوم به کلمباست و هم اوست که آتش انتقام و خون خواهی پدر مقتول خویش را در دل برادر جوان که قصد قصاص نداشته برمی افروزد و مردم جزیره و دوستانش نیز این آتش را دامن می زنند و سرانجام با هلاکت دو پسر قاتل داستان پایان می یابد...

سال ۱۸۰۰ میلادی، به سمت جزیره کورس زادگاه ناپلئون:
شب قشنگی بود. ماه با نوری ملایم می تابید و کشتی آرام در دل آبها حرکت می کرد. دوشیزه لیدیا با خدمتکارش روی عرشه ایستاده بود و به دریا زل زده بود. لیدیا و پدرش، سرهنگ، به سمت جزیره کورس در سفر بودند. آنها فکر می کردند تنها مسافران کشتی هستند، اما لحظه آخر پسر جوانی سوار کشتی شد.

اسمش «اورسو» بود؛ ستوان ارتش ناپلئون.
اورسو پسر جذابی بود. عضو یکی از خانواده های قدیمی و اصیل جزیره کورس. سرهنگ بلافاصله از اورسو خوشش آمد، اما حواس لیدیا پیش آوازی قدیمی بود که ناخدا می خواند؛ این آواز درباره «خون خواهی» بود.

انتقام چیزی مربوط به تاریخ گذشته نیست، همین امروز هم بسیاری بر این باورند که رأساً، به جای قانون، وارد مقوله مجازات مجرم شوند؛ مخصوصاً درخصوص قتل‌های غیر عمد.... با شنیدن این داستان شاید ریشه این خلق و خوی بشری تا اندازه‌ای بر ما عیان شود ...

فهرست

کلمبا
ارواح عالم برزخ
زهره ی شهر ایل
نام های کسان و جای ها

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.