كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
کلاهبرداران تاریخ

کلاهبرداران تاریخ

نویسنده: سیروس گنجوی
ناشر: پیک فرهنگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 240
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 4

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

مستند - همراه با تصاویر

کلکهای دست اولی که مسیر تاریخ را عوض کرد 

ویکتور لوستینگ: او از اعجوبه های تاریخ کلاهبرداران است. مردی که برج ایفل را فروخت و نام خود را در صدر بزرگ ترین کلاهبرداران دنیا ثبت کرد. او که به پنج زبان زنده دنیا تسلط کامل داشت اصالتا اهل چک بود.وی همچنین در میان هم صنفان خود بیشترین رکورد بازداشت را با یک عنوان دارد؛ «کلاهبرداری». او در این رابطه تنها از سوی پلیس ایالات متحده 50 بار بازداشت شده است. او در خاطرات خود گفته بود که فکر فروش برج ایفل پس از خواندن مقاله ای به ذهن او خطور کرده بود.

آندره پوآسون پس از مراجعت به دفتر کارش بلافاصله شروع به محاسبه کرد. زیرا تصمیم گرفته بود برج ایفل را بخرد. اولین قدم در این راه بررسی جوانب این مناقصه و تهیه پول لازم برا خریدن این همه آهن بود. موجودی اش را سبک و سنگین کرد. حساب بانکی اش خوب چرب بود و افزون بر آن همیشه مقدار زیادی پول نقد در محل کارش نگهداری می کرد. ولی با اینهمه همه این پول ها در برابر چنین معامله بزرگی اندک بود. با این وجود ناامید نشد، می توانست وسایل و دارایی های زیادی را بفروشد و شاید لازم می شد که محل کارش را نیز به رهن بگذارد …

ویکتور ابتدا مدارکی را با عنوان معاونت پست و تلگراف فرانسه دست و پا کرد و در نامه هایی با سربرگ هایی جعلی با عنوان محرمانه برای شش تاجر بزرگ آهن، آنها را به هتل کرئون دعوت می کند. او در دیدار با تاجران عنوان می کند دولت در وضع بد مالی قرار گرفته است و تامین و نگهداری برج ایفل از عهده دولت خارج و او از طرف دولت مجبور به فروش برج ایفل شده است.

لوستینگ اما با ترفندی خاص توانست در بین شش تاجر کم سابقه ترین آنها را مجاب کند تا او بتواند با خرید برج ایفل یک شبه در اوج افتخارات به دست آمده در دنیا قرار بگیرد. او در این معامله قلابی حتی توانسته بود از خریدار رشوه هم دریافت کند.!

فهرست

بونگاه - بونگا
گلوبند سرنوشت
کاردینال و ماجراهایش
ملکه خشمگن
باروت انقلاب
مردی که برج ایفل راخرید
سلاطین بی تاج و تخت
سرزمینی که وجودنداشت
جناب سروان قلابی
مردی که کاخ سفید آمریکا، مجسمه آزادی و ستون نلسون را فروخت
مجسمه زن غول پیکر
و… 

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کلاهبرداران تاریخ

  • 400,000ریال

برچسب ها: سیروس گنجوی, کلاهبرداری, تاریخ جهان, کلاهبرداران, داستان های پلیسی, تاریخ کلاهبرداری, کتاب کلاهبرداران تاریخ