منو
سبد خرید

کلئوپاترا

کلئوپاترا
موجود
کلئوپاترا
  • موجودی: موجود
  • مدل: 43254 - 19/3
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 33
0 ریال

کلئوپاترا

نویسنده: آرتور ویکال
مترجم: فرهاد
ناشر: معرفت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 223
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1333 - دوره چاپ: 1

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

ملکه باستانی مصر و عصر او

تمرکز قدرت و فساد منجر به بروز شورش‌هایی در سرزمین مصر و از دست رفتن قبرس و برقه شد و بدین ترتیب حکومت بطلمیوس دوازدهم به یکی از فاجعه‌بارترین ادوار حکومت خاندان بطالسه مبدل گشت. هنگامی که بطلمیوس به همراه کلئوپاترا به روم سفر کرده بود، کلئوپاترای ششم تریفائنا از فرصت استفاده کرد و تخت و تاج سلطنتی را غصب کرد اما تنها اندکی بعد در شرایطی مشکوک مرد. اگرچه منابع تاریخی در این باره سکوت کرده‌اند اما باور عمومی بر این است که خواهرش، برنیس چهارم، او را مسموم کرد تا خودش به‌تنهایی حکمرانی کند. فارغ از دلیل مرگ کلئوپاترای ششم، برنیس چهارم تا زمان بازگشت بطلمیوس دوازدهم در سال ۵۵ پیش از میلاد بر تخت سلطنت نشست. بطلمیوس دوازدهم به کمک اولوس گابینیوس، ژنرال رومی، اسکندریه را تصرف کرد و باز پس گرفت. برنیس زندانی و اندکی بعد اعدام شد و آنطور که گفته می‌شود سرش به فرمان پدر به دربار سلطنتی فرستاده شد. در این زمان کلئوپاترا که چهارده سال سن داشت، به عنوان نایب‌السلطنه و قائم مقام پدرش منصوب شد گرچه احتمالاً قدرت او به‌شدت محدود بوده‌است.

دو هزار سال است که نمایشنامه ها ، اشعار ، فیلمها ، رمانها ، کلئوپاترا را زنی جاه طلب نشان داده اند که از زیبایی خود برای اغوای مردانی نیرومند همچون جولیوس سزار و مارک آنتونی استفاده کرد تا بر قدرت و ثروت خود بیفزاید ؛ اما آیا کلئوپاترای واقعی چنین بوده یا مورخان مرد سعی در مخدوش کردن چهره واقعی او داشتند؟

این کتاب سعی دارد چهره واقعی این ملکه باهوش را که سعی داشت قدرت از دست رفته را به مصر باز گرداند ، آشکار کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات