کشکیلات

کشکیلات
نویسنده: هوشنگ فتحی
ناشر: دیبایه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 127
اندازه کتاب: خشتی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1
کد کتاب: 73175

 

مروری بر کتاب
مجموعه طنز فراهم آمده در این کتاب، که می‌توانست بیشتر و متنوع‌تر هم باشد، بر پایه تجربه‌ها و خاطره‌هایی است که در بیش از چهار دهه کار اجرایی، از رفتار و گفتار و کردار برخی مدیران در یاد دارم.

 

این مجموعه، باید نوشته می‌شد تا مدیرهایی که فرصت و حوصله ندارند کتاب‌ها و دستاوردهای جدید مدیریتی را مطالعه کنند، دست کم از زبان طنز و تمثیل و کنایه دریابند که چه انتقادهایی متوجه چه بخش از افعال آنهاست.

 

این مجموعه، می‌بایست به زبان طنز نوشته می‌شد زیرا که متأسفانه برخی از مدیران، خود را بی‌نیاز از شنیدن و خواندن مطالب جدی می‌دانند و اصول حاکم بر مدیریت علمی را جدی نمی‌گیرند.

 

این مجموعه می‌بایست نوشته می‌شد تا گفته باشیم "چون حق تلخ است، با شیرین زبانی....."

 

دیده‌اید دلقک‌ها را در سیرک، و بازیگرها را در نمایش‌ها و فیلم‌های کمدی که چگونه هنر خود را به کار می‌برند و به هر رنگ در می‌آیند تا مردم به آنها و کارهایشان بخندند؟

 

کودکان هم کارهای بامزه می‌کنند و حرفهایی می‌زنند که اسباب خنده و نشاط اطرافیان میشود. اما، در دنیای بزرگسال‌ها و در عرصه واقعیت‌های زندگی این کار پسندیده نیست و به طور معمول کسی دوست ندارد که خنده‌دار جلوه کند و مضحکه این و آن شود.

 

سپری شدن زمان و رشد جسمی و عقلی، به آدمی می‌فهماند که باید مسئولیت ناشی از بزرگ شدن را هم بپذیرد و متناسب با سن و سال و موقعیتی که دارد، معقولانه عمل کند. از بزرگان نیز به مراتب انتظار بیشتری می‌رود: بزرگ خانواده... بزرگ فامیل... بزرگ محله و... بزرگ اداره و سازمان.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کشکیلات

  • ناشر: دیبایه
  • کد کتاب: 73175 - 64/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: هوشنگ فتحی, داستان های طنز, داستان های کوتاه فارسی