منو
سبد خرید

کشکول نور

کشکول نور
درحال حاضر موجود نمی باشد
کشکول نور
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 107242 - 85/3
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 45
0 ریال

کشکول نور

نویسنده: جواد نوربخش
ناشر: یلدا قلم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 122
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

مجموعه حاضر مشتمل بر سخنان پندآموز، اشعار، نصایح اخلاقی، عرفانی، دینی و صوفیانه است که گردآورنده آن را ذیل این موضوعات تدوین کرده است :اخلاص، ادب، ایثار، تقوی، دعا، رحمت، صبر، عشق، قناعت، غیرت، نماز و روزه، محبت و دوستی، معرفت و شکر .

سـماع صـوفـیـان از عشـق یار اسـت            که دلهاشان ز شوقش بی قرار است

جواد نوربخش نوزدهم آذرماه ۱۳۰۵ خورشیدی در شهر کرمان متولد شد. او نواده شیخ کمال‌الدین نوربخش ـ از مشایخ بزرگ طریقت نوربخشیه ـ بود. به سال ۱۳۱۳ پس از فراگیری قرآن کریم و دیوان حافظ در مکتب‌خانه، به دبستان رفت؛ و پس از طی دورهٔ دوازده سالهٔ تحصیلات دبستانی و دبیرستانی در مدت ده سال، در خرداد ماه ۱۳۲۳ در رشتهٔ ادبی و شهریور ماه همان سال در رشتهٔ طبیعی موفق به دریافت دیپلم گردید. سال بعد با شرکت در آزمون ورودی رشته‌های حقوق و پزشکی دانشگاه تهران و پذیرش در هر دو رشته، از کرمان به تهران عزیمت و در رشتهٔ پزشکی دانشگاه تهران ثبت نام نمود.
با ورود به عالم تصوف، برای دیدار مونس‌علی‌شاه (میرزا عبدالحسین ذوالریاستین شیرازی) به دیدار او شتافت؛ و پس از چندی بدستور وی در خانقاه نعمت‌اللهی تهران ساکن گردید. با گذشت زمانی کوتاه، مسؤولیت نگه‌داری کتاب‌خانه و ادارهٔ امور خانقاه و پذیرایی از درویشان در شب‌های جمعه به او محول گردید؛ و پس از چندی به مقام شیخ المشایخی سلسلهٔ نعمت‌اللهی منصوب شد.

از ما به جهان نشان مجوئید
ما راست نشان بی نشانی
بودیم اسیر کوی عشقش
چنــدی به زمـان بـــی زمـانی
با دوست زدیم سالــها می
تنها به مکــــان بی مکـــانی
چون آخر هر سخن خموشی است
بشـــــــنو به زبــان بی زبــانی
برخیز و مباش در میانه
تا یار درآیدت به خانه

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
برچسب ها: کتاب کشکول نور

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات