كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
کشکول محتشمی ، دو جلدی

کشکول محتشمی

نویسنده: حسن اسفندیاری
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1045
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1355 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب 
چاپ نفیس

مجموعه اشعار حاج حسن اسفندیاری ملقب به محتشم السلطنه که توسط فرزند ایشان حسین اسفندیاری گردآوری و منتشر شده است.

حسن اسفندیاری ملقب به محتشم‌السلطنه (زاده ۱۲۸۳ قمری - درگذشته ۱۳۲۳ شمسی) سیاست‌مدار ایرانی و رییس مجلس شورای ملی، وزیر و سفیر کبیر ایران بوده‌است . او همچنین پدر همسر اول مریم فیروز محسوب می‌شود.

پدرش میرزامحمد صدیق الملک از کارمندان وزارت امور خارجه بود . محتشم السلطنه در سال ۱۲۸۳ قمری در شهر نور دیده به جهان گشود و پس از اتمام تحصیلات مقدماتی به تهران و مدرسه دارالفنون رفت. ابتدا به تبعیت از پدر به عضویت وزارت امورخارجه درآمد و پس از مدتی به عنوان نایب سفارت به برلن اعزام شد. در این ماموریت به زبانهای فرانسه، آلمانی و انگلیسی تسلط پیداکرد.

وی در حین این ماموریت موفق گردید با اتو فون بیسمارک صدراعظم آلمان مذاکراتی به عمل آورد. سالها بعد، در زمانی که اسفندیاری به عنوان رئیس هیات نمایندگی ایران برای شرکت در تاجگذاری جرج ششم پادشاه انگلستان عازم آن کشور بود، در برلن با آدولف هیتلر ملاقات و گفتگو نمود و حتی در این ملاقات شوخ طبعی نیز نمود. هیتلر از او پرسید: «آیا شما سابقا در آلمان ماموریت داشته اید؟» و او پاسخ داد: «بله، البته قبل از تولد شما»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کشکول محتشمی ، دو جلدی

  • کد کتاب: 90736
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: حسن اسفندیاری, محتشم السلطنه, شعر فارسی, تاریخ ادبیات ایران, کتب نفیس, کتاب کشکول محتشمی