منو
سبد خرید

کشکول جمالی

کشکول جمالی
درحال حاضر موجود نمی باشد
کشکول جمالی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 58079 - 39/3
  • وزن: 0.60kg
  • UPC: 15
0 ریال

کشکول جمالی

نویسنده: سیدمحمدعلی جمالزاده
ناشر: سخن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه:  422 
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1

مروری بر کتاب 

شامل؛ اشعار، لطیفه حکایت، و مثل‌هایی مختلف 

کتاب کشکول جمالی اثر سید محمد علی جمالزاده شامل، اشعار، لطیفه حکایت، و مثل‌هایی مختلف به زبان عربی با ترجمه فارسی است.این کتاب شامل 307 حکایت مختلف است . جمالزاده در دیباچه‌ای که بر این کتاب نوشته، تصریح کرده است که این کتاب شامل حکایاتی مختلف است که بیشتر حول محور بیان تحول اروپای سده‌ی بیستم تالیف شده است.
محمدعلی جمالزاده را پایه‌گذار داستان‌نویسی جدید فارسی و ندادهنده‌ی تجدید حیات نثر فارسی شمرده‌اند. عموم کسانی که درباره‌ی نثر فارسی و معاصر و داستان‌نویسی جدید فارسی بحث کرده‌اند، جمالزاده را پیش‌رو این طریق شمرده و از سهم بزرگ او در این کار یاد کرده‌اند.

مشهور است که اصفهانی ها لطیفه گو شیرین زبان، حاضر جواب زیرک نکته سنج و موقع شناس می باشند . این مطلب از نوشته ها و کتاب های گذشتگان و از نشست و برخاست گفتگو و معامله با آنان و خصوصاً زندگی بین ایشان به خوبی روشن می شود . تو گویی لطیفه پردازی و خوشمزگی خاص اصفهانی هاست و از اصفهان شورع شده و به اصفهان نیز ختم می گردد .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات