منو
سبد خرید

کشاکش آرا در جامعه شناسی

کشاکش آرا در جامعه شناسی
درحال حاضر موجود نمی باشد
کشاکش آرا در جامعه شناسی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 138699 - 110/6
  • وزن: 0.40kg
0 ریال

کشاکش آرا در جامعه شناسی

نویسنده: استیون سیدمن
مترجم : هادی جلیلی

ناشر: نشر نی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 376
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

نظریه های جامعه شناسی همواره راه های تازه ای برای اندیشیدن به خود و جهانی که در آن زندگی می کنیم پیش پای ما گذاشته اند. آرمان علم جدید اجتماعی ساختن جهانی انسانی تر بود، اما جامعه شناسی هر روز بیش از پیش از این آرمان فاصله می گیرد. نظریه های جامعه شناسی، حیات عمومی و مخاطبان خود را فراموش کرده اند.

دغدغه های نظری نظریه پردازان اجتماعی جایگزین مسائل واقعی و روزمره ی زندگی انسان ها شده اند. بحث بر سر منطق کنش، برتری پارادایم نظم یا تضاد و رابطه ی سطوح خرد و کلان جایگزین دفاع از آزادی های فردی و نهادهای اجتماعی شده اند. درعین حال، زبان نظریه پردازان اجتماعی امروزی چنان پیچیده شده است که تنها متخصصان این رشته ها قادر به مطالعه ی آثار آن ها هستند و بدین ترتیب دانش اجتماعی به تدریج مخاطبان عمومی خود را از دست می دهد.

این اثر دعوتی است به بازگشت به آرمان اخلاقی کم رنگ شده ی کنت، مارکس، دورکیم، وبر، پارسونز، برگر، سی. رایت میلز، هابرماس و بسیاری دیگر: «تلاش برای ساختن جهانی بهتر».

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات