كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
کسی مرا نمی شناسد

کسی مرا نمی شناسد

نویسنده: استفن م. جوزف
مترجم: فخری گلستان
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 148
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو
 

مروری بر کتاب

صدای کودکان زاغه نشین آمریکا

کودکان بی‏خانمان آمریکا از مشکلات متعددی از بی‌ثباتی گرفته تا ناامنی رنج می‌برند. این مشکلات تاثیر مستقیمی بر آموزش آنان نیز داشته است. با این وجود سیاست‌های دولت فدرال آمریکا تاکنون برای مقابله با این معضل ناکارآمد و وابسته به توانایی‌های سازمان‌های محلی و منطقه‌ای برای یافتن راه‎حل‌های آزموده شده بوده است.براساس یافته‌های مطالعات اخیر دانشگاه واشنگتن، این ایالت ۴۱ هزار کودک بی‎خانمان دارد.

از هر ۴ کودک بی‌‎خانمان در این ایالت سه کودک شب‌ها بر روی نیمکت‌های خیابان می‌خوابند یا در منزل دیگران می‌مانند.براساس این مطالعه، دانش‎آموزانی که به دلیل از دست دادن خانه‎هایشان، مشکلات اقتصادی یا دلایل مشابه دیگر خانه‌ای برای زندگی ندارند مجبورند با دیگران زندگی کنند، نتایج تحصیلی ضعیفی دارند. شرایط تحصیلی این افراد مانند کسانی است که در هتل‌ها، مسافرخانه‌ها، پناهگاه‌ها یا در خیابان‌ها می‌خوابند.علاوه‌بر این، کودکان بی‎خانمان در قیاس با همسالان خود که محل سکونت دائم دارند، عملکرد تحصیلی بدتری نیز از خود ارائه می‌دهند.علی‌رغم اعلام تاثیر منفی بی‎‏خانمانی بر وضعیت تحصیلی کودکان، سیاست‌های مسکن فدرال در تقابل با فعالیت‌های سازمان‌های محلی قرار دارد که اقدامات موثری در زمینه امدادرسانی به کودکان بی‎خانمان و خانواده‎هایشان ارائه می‌دهند.سیاست مسکن فدرال رویکردی است که برای زنان و مردان بی‎‌خانمان مجرد مسکن تهیه می‌کند.

فهرست

معرفی
خودم را چطور می بینم
محیط اطراف خودم را چطور می بینم
دنیای برون
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کسی مرا نمی شناسد

  • 250,000ریال

برچسب ها: استفن م. جوزف, فخری گلستان, جامعه شناسی آمریکا, کودکان زاغه نشین, بی خانمانی, جامعه شناسی فقر, جامعه شناسی کودکان, کتاب کسی مرا نمی شناسد