كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
کروکی سفید ، طرح هایی از فضاهای معماری ایران و جهان

کروکی سفید، طرح هایی از فضاهای معماری ایران و جهان

نویسنده: مرتضی صدیق - علی حسین پور حجار
ناشر: کلهر
زبان کتاب: فارسی - انگلیسی
تعداد صفحه: 203
اندازه کتاب: بیاضی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

کروکی خلوتی است میان ما و محیط؛ بی هیچ دغدغه ای برای نمایش و بی هیچ تشویشی برای آموزش؛ ارتباط بدون هیچ واسطه ای؛ تنها خلوتی در درون و برون، مکالمه ای با خود، بدون توجه به سرعت و زمان، بدون حتی نیم نگاهی به تکنیک و خط؛ آیا خط کروکی لرزان است، آیا سرعت ثبت اثر باید کم باشد، آیا باید صفحه کروکی از خطوط به هم تنیده سیاه شود، و یا خطی با قدرت به نمایش درآید، آیا باید خود را تابع قضاوت یا روش خاص ببینیم.

چه مضحک است این و چی بی پایه است آن. من تنها، بی دغدغه در تنهایی خود، چند خطی بین بیرون و درون مکالمه ای داشتم، نه از جنس حرفه و معماری، یا نه حتی از جنس هنر و تکینک، تنها مکالمه ای بین خودم و خودم، بدون تمام قضاوت ها و رها از تمام بودن ها و نبودن ها و حتی بایدها و نبایدها. من تنها، کروکی را صفحه ای را سفید یافتم - فرصتی خالی - سفید و خالی از همه چیزها، خالی از تمام شایدها و بایدها، خارج از تمام درون ها و برون ها - ظرفی خالی - کاغذی سفید برای پر شدن، برای نقش پذیرفتن، برای خود بودن، بی هیچ قضاوتی، خودنمایی و یا نمایشی؛ در انتها تنها می دانم کروکی، صفحه سفیدی است بین ما و ما، بین تمام لحظات زندگی ما.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کروکی سفید ، طرح هایی از فضاهای معماری ایران و جهان

  • ناشر: کلهر
  • کد کتاب: 108135 - 40/5
  • موجودی: در انبار
  • 165,000ریال
  • 145,000ریال

برچسب ها: مرتضی صدیق, علی حسین پور حجار, معماری, طراحی, کروکی, راندو, بناهای قدیمی, کتاب کروکی سفید