كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
کروکودیل نفسش را حبس میکند ؛ آیا حیات بدون ژن ممکن است؟

کروکودیل نفسش را حبس میکند

نویسنده: آدریان وولف سون
مترجم: نسرین صالحی
ناشر: حریر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 432
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391


مروری بر کتاب

آیا حیات بدون ژن ممکن است

ابتدا ژن برآمده یا زندگی؟ این پرسش که از جنس مرغ یا تخم مرغ است، تناقضی را در بر دارد که زیست شناسی تکاملی تاکنون به آن نپرداخته است. نویسنده در این کتاب دریچه ای انقلابی بر دیدگاه علمی معاصر باز می کند و نشان می دهد که آنچه بنیادی است اطلاعات است و نه مواد متشکله ژن و با این دیدگاه هم به گذشته می رود و هم به آینده.

نشان می دهد که نیاکان مولکولی ما می توانسته اند صرفا سرشتی شیمیایی داشته و در تراکنش با محیط موجوداتی شبه زنده بوده باشند. در آینده هم چگونگی دیدگاه ما می تواند دستکاری هایی انسانی بر حیات را دگرگون کند. نویسنده که برساخته سرترین دانشگاه ها و کانون های پژوهشی انگلستان است، این دیدگاه انقلابی را در زیست شناسی تکاملی، با شیوه ای شیوا و خیال پردازانه با انبانی سرشار از نمونه های شیرین و جذاب، می پروراند و آن را برای خواننده کارشناس و ناکارشناس به یکسان مفید می سازد.

اگر قرن هجدهم را قرن مکانیک، قرن نوزدهم را قرن ترمودینامیک و قرن های 20 و 21 را عصر اطلاعات بنامیم، دیدگاه انقلابی نویسنده، بهترین نماینده پژواک عصر اطلاعات در زیست شناسی تکاملی است. وی نشان می دهد که به جای دیدن واحدهای مواد سازنده حیات، باید به ژرفای واحدهای اطلاعات انباشته در آن برویم و بر آن تمرکز کنیم. یقینا این کتاب سرآغازی بر عصر جدید مطالعات زیست شناسی در جهان خواهد بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کروکودیل نفسش را حبس میکند ؛ آیا حیات بدون ژن ممکن است؟

  • ناشر: حریر
  • کد کتاب: 66762 - 89/1
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال

برچسب ها: آدریان وولف سون, نسرین صالحی, آفرینش جهان, وراثت, ژنتیک, تکامل, حیات, حیات جانداران, علمی, کتاب کروکودیل نفسش را حبس میکند