دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

کد 24 یا بوف کور چگونه ساخته و پرداخته شد

کد 24 یا بوف کور چگونه ساخته و پرداخته شد
کد 24 یا بوف کور چگونه ساخته و پرداخته شد
درحال حاضر موجود نمی باشد
کد 24 یا بوف کور چگونه ساخته و پرداخته شد
کد 24 یا بوف کور چگونه ساخته و پرداخته شد
کد 24 یا بوف کور چگونه ساخته و پرداخته شد
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 148922 - 63/6
  • وزن: 0.40kg
0 ریال

کد 24 یا بوف کور چگونه ساخته و پرداخته شد

نویسنده: حبیب احمدزاده
ناشر: سوره مهر - دانشگاه هنر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 138
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

هدیه ویژه لوح فشرده فیلم های واقعیت افزوده کتاب و فیلم سینمایی گفت و گو با سایه اثر خسرو سینایی

همواره این پرسش برای همگان مطرح شده که صادق هدایت چگونه می‌‌اندیشیده تا توانسته داستانی همانند بوف کور را بنویسد. یا به عبارت دیگر بر ذهن او چه می‌‌گذشته که بوف کور حاصل آن شده؟ برای این پرسش، با آنکه بیش از نیم قرن از مرگ مرحوم صادق هدایت می‌گذرد تاکنون جوابی درخور و منطقی برای این پرسش یافت نشده است. در صورتی که در وضع موجود تغییری ایجاد نشود، ادبیات داستانی ایران همچنان در مقابل سدی عظیم به نام بوف کور، زانو زده و متوقف خواهد ماند. و این که تفاسیر بسیاری در مورد این کتاب نوشته شده است که خواننده، خود را در جهانی هزاران بار گنگ و پیچیده‌تر از دنیای تصوری خویش از بوف کور می‌‌یابد، پریشان شده و راه به جایی نمی‌برد.

این تحقیق، الگوی خود را، کلام هدایت در پیام کافکا قرار داد: «برای این که بتوان درباره آثار کافکا حکم قطعی کرد، ناچار باید زمان و سرزمینی را که در آن می‌زیسته، در آنجا پرورش یافته را در نظر گرفت.

این نوشتار تنها در پی نشان دادن راه چگونگی نفوذ به این گونه آثار از طریقی ساده و مطمئن بوده و قصد دارد با استفاده از روش نقد تکوینی، بازخوانی آثار هدایت را به پلی عریض و مطمئن برای گذر هر خواننده علاقمند به ادبیات تبدیل کند. هدف از انجام این پژوهش، ابراز طریقی برای آگاهی بخشی بیشتر به خوانندگان آثار داستانی، برای رسیدن به شیوه‌ای مطمئن و ساده در درک هر‌چه بهتر نیت و منظور نویسنده از نگارش این‌گونه متن‌ها  بر اساس نقد تکوینی و روابط بینافرهنگی است.

همچنین همراه با این کتاب، فیلم «گفتگو با سایه» اثر خسرو سینایی را که بر اساس سرنخ‌هایی از این پژوهش‌های این کتاب ساخته شده با پنج زیرنویس  انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، روسی و فارسی به خریداران هدیه داده خواهد شد تا خواننده کتاب بتواند تمام قسمت‌های مهم فیلم‌هایی که صادق هدایت از دیدن آنها در نگارش بوف کور و  دیکر آثارش الهام مستقیم گرفته را مشاهده کند که این امکان ویژه از طریق ایجاد یک سامانه هم افزایی و ارزش افزوده به روی تلفن‌های همراه میسر خواهد شد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات