دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

کتی

کتی

نویسنده: کاترین کوکسن
مترجم: شهلا محیی
ناشر: البرز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 694
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

نویسنده در این اثر محرومیت‌ها و بدبختی‌های طبقه مستضعف جامعه را به روی کاغذ آورده است .این رمان سرگذشت دختری از طبقه فقیر انگلیس است که گرفتار هوس‌های مردی دیوسیرت از طبقه اشراف می‌گردد، چنان که تاثیر آن تا سه نسل باقی می‌ماند .جرج دانیل رزیر صاحب معدن زغال سنگ است که ملک و دستگاهی به هم زده است. اما به‌تدریج در کار معدن اخلال پیش می‌آید .

اندیشه اعتصاب و شورش کارگران، او را بر آن داشته تا برای گریز از زوال خود به خاندان ثروتمند تالفرد بپیوندد .گره این کار با دست پسر هوسران او برنارد گشوده می‌شود، زیرا او قرار است با آن تالفرد ازدواج کند .بعد از چندی در تالار جرج رزیر محفل مهمانی برپا می‌شود که در آن خاندان تالفرد نیز شرکت دارند .از طرفی دخترکی به نام کتی که در آشپزخانه رزیر به ظرفشویی مشغول است، پنهانی برای تماشای بزم رقص و پایکوبی در پس پرده قرار می‌گیرد، اما بعد از پایان یافتن محفل، برنارد او را در تاریکی شب غافلگیر می‌سازد و از او کام برمی‌گیرد .

بعد از این ماجرا تیره‌روزی‌های کتی آغاز می‌شود .اما خواهر غیرتمند برنارد، خاتم ترزا که به تازگی از خانه شوهر خود گریخته، موضوع حامله شدن کتی را با پدر در میان می‌گذارد و سرسختانه از او دفاع می‌کند .او طرفدار طبقه ضعیف از جمله کارگران است ; از این رو...

من ازدواج را دوست ندارم مامان.
تو نمی فهمی چه می گویی بچه جان.
ولی من می دانم مامان.
نمی خواهم برگردم... بر نمی گردم.

«اگنس رزیر» چشمانش را بست تا صورت خود را در آینه روبه رویش نبیند، همچنین چهره دختر هفده ساله اش را که بی آلایش بود و وصف ناپذیر.بیش از سه ماه نمی شد که او روی همین صندلی نشسته، در این آینه به خودش نگریسته و گفته بود:«خداوندا، سپاسگزارم.»
وی این جمله را با خشوع و احترام، آنگونه که شایسته زنی مذهبی و با ایمان است ادا کرده و از اینکه خداوند به دخترش سر و سامان بخشیده است سپاسگزاری کرده و شکر او را به جا آورده بود؛ دختری که تصور می کرد تا پایان عمر سربار او خواهد بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات